Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Brie Larson życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Brie Larson jest amerykańską aktorką, reżyserką, piosenkarką i autorką tekstów. W 2016 roku zdobyła Oscara, Złoty Glob oraz BAFTA za pierwszoplanową rolę w filmie „Pokój”. Znana jest również z takich produkcji jak „Kapitan Marvel”, „21 Jump Street”, „Avengers: Koniec gry” czy „Kong: Wyspa Czaszki”. Uchodzi za jedną z najbardziej utalentowanych gwiazd młodego pokolenia. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Brie Larson

Pełne imię i nazwisko: Brianne Sidonie Desaulniers
Data i miejsce urodzenia: 1 października 1989, Sacramento, USA
Zawód: aktorka, piosenkarka
Partner: Alex Greenwald (2013-2019)
Dzieci: brak
Wzrost: 170 cm
Waga: 58 kg
Instagram: @brielarson


Kariera

Brie Larson zaczęła się uczyć aktorstwa już w wieku sześciu lat. Była jedną z najmłodszych studentek American Conservatory Theatre w San Fransisco w historii. Szybko została zawodową aktorką i w 1999 roku zadebiutowała w filmie „Special Delivery”. W latach 2001-2002 wcielała się w postać Emily Stewart w serialu „Jak wychować tatę”. W 2003 roku wystąpiła w filmie Disney Channel „Na torze”, który odniósł duży sukces. Rok później pojawiła się w komedii młodzieżowej „Piżama party”. W ciągu kolejnych lat grała między innymi w takich produkcjach jak „Wszystkie wcielenia Tary” (2009-2011), „Wolna chata” (2009), „Po prostu Peck” (2009), „Scott Pilgrim kontra świat” (2010) czy „21 Jump Street”. W 2016 roku Larson otrzymała Oscara, Złoty Glob i BAFTA za udział w dramacie „Pokój”. Trzy lata później dostała rolę tytułowej bohaterki w filmie „Kapitan Marvel”, w którą wcieliła się również w „Avengers: koniec gry”.

Życie prywatne

Gwiazda pochodzi z Sacramento w Kalifornii. W latach 2013-2019 była związana z Alexem Greenwaldem.
Brie Larson – poznajcie najlepsze filmy z laureatką OscaraBrie Larson jest amerykańską aktorką, reżyserem, piosenkarką i przede wszystkim – jedną ze wschodzących gwiazd amerykańskiego kina. Co ciekawe, tak naprawdę nazywa się Brianne Sidonie Desaulniers, a Larson jest nazwiskiem jej babci, które wybrała na swój pseudonim. Karierę zaczęła wyjątkowo wcześnie – już w wieku siedmiu lat została zawodową aktorką. Wkrótce stała się jedną z najmłodszych studentek American Conservatory Theatre. Przed kamerami zadebiutowała w 1999 roku, kiedy wystąpiła w serialu „Special Delivery”. Wkrótce zaczęła występować w największych hollywoodzkich produkcjach. W 2016 roku otrzymała Oscara dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej za rolę w filmie „Pokój”. Przedstawiamy pięć filmów z udziałem Brie Larson, które zdecydowanie powinniście obejrzeć:

1. „Pokój”, reż. L. Abrahamson (2015)

Film przedstawia historię pięcioletniego Jacka, który pewnego dnia dowiaduje się od mamy, że zamieszkiwany przez niego od urodzenia pokój nie jest wcale całym światem. Spędził w nim swoje dotychczasowe życie sądząc, że za ścianami już nic więcej nie ma. Matka postanawia mu w końcu powiedzieć prawdę i pomóc mu odzyskać wolność. Oboje są bowiem więzieni od prawie 6 lat przez człowieka zwanego Dużym Nickiem. Mężczyzna zmusza ich do pozostania w pokoju, grożąc przy tym śmiercią. Mama Jacka obmyśla więc ryzykowny plan, który może się udać jedynie dzięki jej synowi.2. „Kapitan Marvel”, reż. A. Boden, R. Fleck (2019)

Akcja filmu „Kapitan Marvel” rozgrywa się w latach dziewięćdziesiątych XX wieku. Trwa galaktyczna wojna między obcymi sobie rasami, która pewnego dnia dociera do Ziemi. Carol Danvers (Brie Larson) trafia w samo centrum wydarzeń i niespodziewanie staje się superbohaterką. Wkrótce przyłącza się do grupy Avengersów. Wraz z nimi postanowi uratować świat przed niebezpieczeństwem. Podczas walki ze złem stara się jednak przeciwstawiać panującemu kultowi przemocy i przerwać ten samonapędzający się krąg.

3. „Kong: Wyspa czaszki”, reż. J. Vogt-Roberts (2017)

„Kong: Wyspa czaszki” przedstawia losy zespołu badawczego, który składa się z naukowców, żołnierzy oraz poszukiwaczy przygód. Wyruszają oni na tajemniczą i niezbadaną małą wyspę znajdującą się na Pacyfiku. Piękna oraz egzotyczna wyspa coraz bardziej zaczyna przerażać uczestników wyprawy. Wkrótce odkryją, że w obliczu dzikiej i nieprzewidywalnej przyrody na nic im się nie zda nabyta wiedza oraz umiejętności. Gdy zaczną się zapuszczać coraz dalej w głąb wyspy, wkroczą na terytorium należące do legendarnego Konga. Wtedy rozpocznie się prawdziwa walka o przetrwanie.4. „Scott Pilgrim kontra świat”, reż. E. Wright (2010)

Film „Scott Pilgrim kontra świat" przedstawia historię Scotta Pilgrima, który jest 22-letnim bezrobotnym basistą zespołu rockowego Sex Bob-omb. Pewnego dnia spotyka dziewczynę swoich marzeń. Zakochuje się i zupełnie traci dla niej głowę nie wiedząc, że niebawem odmieni ona jego nieciekawe życie. Żeby zdobyć jej względy, będzie musiał pokonać jej sześciu byłych chłopaków, a także jedną dziewczynę (w tej roli Brie Larson). Przejdzie więc serię ostrych pojedynków, na pięści, słowa, a nawet… gitary. Zupełnie zwariowana i komiksowa historia przyniosła twórcom filmu nominacje do Satelitów w trzech kategoriach.

5. „21 Jump Street”, reż. P. Lord, C. Miller (2012)

„21 Jump Street” przedstawia losy fajtłapowatego Shmidta i osiłka Jenko którzy razem chodzili do liceum. Byli wówczas zaciekłymi wrogami. Ich losy ponownie splatają się w dorosłym życiu, gdy obaj trafiają do Akademii Policyjnej. Nie są jednak najlepsi w swoim fachu i wciąż mają problemy z zapamiętaniem podstawowej formułki wygłaszanej podczas aresztowania. Mimo to, zostają skierowani do specjalnej jednostki, która zajmuje się tropieniem dilerów narkotykowych w szkołach. Powrót do szkoły okazuje się dla nich większym wyzwaniem, niż mogli się spodziewać. Wszystko się komplikuje, gdy Shmidt zaczyna się podkochiwać w jednej z uczennic, w którą wcieliła się Brie Larson.

Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO