Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Boris Pistorius kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC license 3.0 / Daniel Biskup

Boris Pistorius urodził się 14 marca 1960 w Osnabrücku. Jest niemieckim politykiem i prawnikiem. Na początku roku 2023 został niemieckim ministrem obrony w rządzie Olafa Scholza.

Wszystko o: Boris Pistorius

Pełne imię i nazwisko: Boris Pistorius
Data i miejsce urodzenia: 14 marca 1960 / Osnabrück
Zawód: polityk / prawnik
Żona: Sabine Pistorius
Dzieci: dwie córki
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @boris.pistorius


Kariera

Boris Pistorius studiował na Universität Osnabrück oraz na Westfalskim Uniwersytecie Wilhelma w Münsterze. Już w roku 1976 wstąpił do Socjaldemokratycznej Partii Niemiec (SPD), a w 1990 roku podjął praktykę w zawodzie adwokata. Pełnił między innymi funkcję ministra spraw wewnętrznych i sportu w rządzie Dolnej Saksonii. W 2017 roku po raz pierwszy został wybrany do landtagu, a 5 lat później udało mu się uzyskać reelekcję. Następnie został przedstawicielem Dolnej Saksonii w Bundesracie i członkiem Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Od 19 stycznia 2023 roku pełni funkcję ministra obrony w rządzie Olafa Scholza.

Życie prywatne

Boris Pistorius ma dwie córki, jego żoną była Sabine Pistorius, która zmarła w 2015 roku. W mediach można znaleźć informację, że po śmierci żony jego partnerką była dziennikarka Doris Schröder-Köpf. Jego babka pochodziła z Wrocławia.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO