Informacje o zespole

Blink-182 – kultowa punkrockowa formacja. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram

wikipedia.org/Ralph Arvesen/CC BY 2.0

Blink-182 to amerykański zespół punkrockowy, który powstał w 1992 roku w kalifornijskim Poway. Rozpoznawalność na całym świecie przyniosły mu takie hity jak „What’s My Age Again?”, „First Date”, „Adam’s Song” czy „I Miss You”. W 2005 roku zawiesił działalność, żeby jego członkowie mogli się poświecić innym projektom, po czym wznowił ją cztery lata później. Wiecie o nim wszystko?

Wszystko o: Blink-182

Data i miejsce założenia: 1992, Poway, USA
Gatunek: punk rock
Członkowie zespołu: Mark Hoppus (gitara basowa, śpiew), Travis Barker (perkusja), Matt Skiba (gitara, śpiew)
Instagram: @blink182


Historia

Zespół został założony w 1992 roku w San Diego przez Marka Hoppusa i Toma DeLonge. Rok później ukazało się jego pierwsze demo „Flyswatter”. W 1994 roku muzycy nagrali drugie demo „Buddha”, a w 1995 roku zaprezentowali debiutancki album „Cheshire Cat”. Wkrótce zaczęli występować z m.in. z The Offspring i Bad Religion. W 1997 roku ukazała się druga płyta „Dude Ranch”, która odniosła duży sukces i pokryła się złotem. W 1998 roku Blink-182 wydał reedycję dema „Buddha”. W tym czasie z zespołu odszedł perkusista Scott Raynor, którego miejsce zajął Travis Baker. W 1999 roku ukazał się kolejny krążek „Enema of the State” z singlem „All the Small Things”. Od tego momentu formacja zaczęła zyskiwać popularność poza granicami kraju. Następnie pojawił się koncertowy album „The Mark, Tom, and Travis Show (The Enema Strikes Back!) (2000) oraz płyty „Take Off Your Pants and Jacket” (2001) i „Blink-182” (2003). W 2005 roku zespół zawiesił działalność, żeby wznowić ją w 2009 roku. Dwa lata później ukazał się album „Neighbourhoods”, a w 2014 roku z formacji odszedł Tom DeLonge, którego zastąpił Matt Skiba. Następnie ukazały się dwie kolejne płyty - „California” (2016) i „NINE” (2019).

Nagrody i wyróżnienia

Grupa ma na swoim koncie dużo nagród, w tym MTV Video Music Award, Europejską Nagrodę Muzyczną MTV, Nagrodę Kerrang!, Teen Choice, MuchMuch Video Award i Nickelodeon Kids’ Choice Award.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO