Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Bill Pullman - najlepsze filmy i seriale, w których zagrał. Top 5 najważniejszych ról. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Grzesznica / Materiały prasowe

Bill Pullman jest amerykańskim aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym oraz reżyserem i producentem filmowym. Tytuł magistra sztuki otrzymał na University of Massachusetts Amherst, a po ukończeniu studiów zaczął występować w teatrze. Pracował również jako wykładowca dramatu w SUNY Delhi oraz Szkole Filmowej i Fotograficznej w Montanie. To właśnie tam uczniowie namówili go, żeby spróbował swoich sił jako aktor filmowy. Na dużym ekranie zadebiutował w 1986 roku w komedii „Bezlitośni ludzie” z Dannym DeVito. Rok później zagrał w filmie science-fiction „Kosmiczne jaja” w reżyserii Mela Brooksa. Następnie występował w kolejnych hollywoodzkich produkcjach, takich jak „Przypadkowy turysta”, „Bezsenność w Seattle”, „Ja cię kocham, a ty śpisz” czy „Dzień Niepodległości”, w którym wcielił się w postać prezydenta Stanów Zjednoczonych. Był dwukrotnie nominowany do Saturnów, za role w serialach „Torchwood” i „The Sinner”. W 2019 roku wystąpił w filmie Łukasza Kośmickiego „Ukryta gra”. Przedstawiamy kilka produkcji z udziałem aktora, które warto znać.


Bill Pullman – najlepsze filmy

1. „Dzień Niepodległości”, reż. R. Emmerich (1996)
2. „The Sinner”, reż. A. Campos (2017-)
3. „Ja cię kocham, a ty śpisz”, reż. J. Turtletaub (1995)
4. „Kacper”, reż. B. Silberling (1995)
5. „Bezsenność w Seattle”, reż. N. Ephron (1993)

Podobał wam się „Dzień Niepodległości”?. Jeśli tak, polecamy inne trzymające w napięciu produkcje poruszające tematykę inwazji obcych, takie jak „Wojna światów” czy „Obcy - 8. pasażer Nostromo”. Warto też zapoznać się z filmem „Dystrykt 9”.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO