Informacje o zespole

Big Cyc – satyra to ich drugie imię. Historia, członkowie, utwory, płyty, nagrody, Instagram kontakt, telefon, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

AKPA

Big Cyc to polski zespół rockowy, który został założony w 1988 roku. Jego frontmanem jest Krzysztof Skiba. Grupa słynie z satyrycznego charakteru swoich utworów. Popularność przyniosły jej takie przeboje jak „Rudy się żeni”, „Makumba”, „Berlin Zachodni”, „Ballada o smutnym skinie” czy „Dres”. Występowała na najważniejszych festiwalach w Polsce, w tym na Przystanku Woodstock, w Jarocinie i w Opolu. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Big Cyc

Data i miejsce założenia: 1988, Łódź
Gatunek: rock, punk rock, ska
Członkowie: Krzysztof Skiba (wokal, teksty), Jacek Jędrzejak „Dżej Dżej” (wokal, gitara basowa, teksty), Roman Lechowicz „Piękny Roman” (gitara), Jarosław Lis „Dżery” (perkusja), Piotr Sztajdel „Gadak” (instrumenty klawiszowe), Marek Szajda „Maras” (gitara)
Instagram: @bigcyc_official


Historia

Zespół został założony przez gitarzystę basowego Jacka Jędrzejaka, który grał wcześniej w formacji Rokosz. W skład Big Cyca wchodzili wówczas Jarosław Lis, Roman Lechowicz i Robert Rajewski. Wkrótce frontmanem i autorem tekstów został Krzysztof Skiba. Zespół zadebiutował w marcu 1988 roku dając koncert w klubie II SA Uniwersytetu Łódzkiego „Balbina”. Wkrótce grupa wyjechała w krótką trasę koncertową po Berlinie Zachodnim. W 1990 roku ukazał się jej debiutancki album zatytułowany „Z partyjnym pozdrowieniem. 12 hitów w stylu lambada hardcore”, na którym znalazły się m.in. „Ballada o smutnym skinie” oraz „Piosenka góralska”. Rok później ukazała się płyta „Nie wierzcie elektrykom”. W następnych latach zespół nagrywał kolejne krążki, które umacniały jego pozycję na polskim rynku muzycznym. W 2000 roku pojawił się album „Świat według Kiepskich”, na którym znalazł się tytułowy singiel stworzony na potrzeby serialu Polsatu. Do 2016 roku Big Cyc nagrał łącznie siedemnaście albumów studyjnych.

Nagrody i wyróżnienia

Zespół w 1991 roku zwyciężył w plebiscycie magazynu „Teraz Rock” w czterech kategoriach. Jest wielokrotnym laureatem nagrody „Złotego Świra”.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO