Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Bartosz Bielenia życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

AKPA

Bartosz Bielenia jest polskim aktorem filmowym i teatralnym. Największy rozgłos przyniosła mu rola głównego bohatera w filmie „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy, za którą otrzymał Orła, Złote Lwy oraz Paszport „Polityki”. Znany jest również z takich produkcji jak „Na granicy”, „Kler”, „Ondine”, „Disco polo” czy „25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy„. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Bartosz Bielenia

Data i miejsce urodzenia: 15 maja 1992, Białystok
Zawód: aktor
Partner: Sonja Orlewicz-Zakrzewska
Dzieci: brak
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @dominik_sawio


Kariera

Bielenia zadebiutował w 1999 roku w spektaklu „Mały Książę” wystawianym w białostockim Teatrze Dramatycznym. Później występował w dziecięcym Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. W 2016 roku ukończył studia w PWST w Krakowie. Podczas studiów zaczął występować profesjonalnie w teatrze. W 2012 roku zagrał w sztuce „Mauzer”, a rok później w „Idiocie” w krakowskim Teatrze Bagatela. W 2013 roku zagrał w odcinku serialu „Głęboka woda”. Od 2014 do 2017 roku był związany ze Starym Teatrem w Krakowie. W 2015 roku otrzymał rolę w filmie „Disco polo” w reżyserii Maćka Bochniaka. Później pojawiał się w filmach „Na granicy” (2016) Wojciecha Kasperskiego i „Kler” (2018) Wojciecha Smarzowskiego. W 2018 roku związał się z Nowym Teatrem w Warszawie. W 2019 roku otrzymał Złote Lwy i Paszport „Polityki”, a rok później Orła za występ w filmie „Boże Ciało” w reżyserii Jana Komasy.

Życie prywatne

Bartosz Bielenia urodził się w rodzinie związanej z teatrem – jego ciotka, Bernadeta Bielenia, jest aktorką i reżyserką pracującą w białostockim Teatrze Lalek, a także wykładowczynią Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz Wydziału Sztuki Lalkarskiej Akademii Teatralnej w Białymstoku. Aktor jest w związku z Sonją Orlewicz-Zakrzewską.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO