Kim jest?

Bartłomiej Topa – sierżant Ryszard Król z Drogówki. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partnerka, dzieci

AKPA

Bartłomiej Topa jest polskim aktorem filmowym i teatralnym oraz producentem filmowym. W ciągu swojej kariery wcielił się w ponad sto ról. Znany jest między innymi z takich produkcji jak „Sługi boże”, „Dom zły”, „Wesele”, „Obce niebo”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Karbala”. W 2013 roku otrzymał Orła za rolę sierżanta Ryszarda Króla w serialu „Drogówka”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Bartłomiej Topa

Data i miejsce urodzenia: 26 maja 1967, Nowy Targ
Zawód: aktor
Partner: Agata Rogalska (rozwód), Magdalena Popławska (2007-2013), Anna Terpiłowska (obecnie)
Dzieci: Antoni
Wzrost: 181 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @bartlomiej.topa.official


Kariera

Bartłomiej Topa w młodości występował w zespole ludowym, z którym brał udział w licznych konkursach. W 1991 roku ukończył Studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTViT w Łodzi. Rok wcześniej zadebiutował w sztuce „Klub kawalerów” oraz w filmie fabularnym zatytułowanym „Zakład”. Pięć lat później wystąpił w dramacie „Prowokator” z Danutą Stenką, Bogusławem Lindą i Krzysztofem Pieczyńskim. W 1998 roku zagrał w filmie Władysława Pasikowskiego „Demony wojny wg Goi”. W 1999 roku otrzymał rolę Zenka Pereszczako w serialu „Złotopolscy”, w którym występował przez kolejnych siedem lat. W 2001 roku wcielił się w jedną z głównych ról w spektaklu „Kuracja” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a także współtworzył firmę producencką Film IT zajmującą się realizowaniem filmów oraz reklam. W kolejnych latach występował m.in. w „Zróbmy sobie wnuka”, „Weselu”, „Boisku bezdomnych”, „Domu złym”, „Szpilkach na Giewoncie” i „Klerze”. W 2013 roku otrzymał Orła za rolę w „Drogówce”.

Życie prywatne

Aktor był mężem Agaty Rogalskiej, z którą ma syna Antoniego. W latach 2007-2013 był związany z Magdaleną Popławską. Obecnie jego partnerką jest Anna Terpiłowska.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO