Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Bartłomiej Topa życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

AKPA

Bartłomiej Topa jest polskim aktorem filmowym i teatralnym oraz producentem filmowym. W ciągu swojej kariery wcielił się w ponad sto ról. Znany jest między innymi z takich produkcji jak „Sługi boże”, „Dom zły”, „Wesele”, „Obce niebo”, „Pod Mocnym Aniołem” czy „Karbala”. W 2013 roku otrzymał Orła za rolę sierżanta Ryszarda Króla w serialu „Drogówka”. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Bartłomiej Topa

Data i miejsce urodzenia: 26 maja 1967, Nowy Targ
Zawód: aktor
Partner: Agata Rogalska (rozwód), Magdalena Popławska (2007-2013), Anna Terpiłowska (obecnie)
Dzieci: Antoni
Wzrost: 181 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @bartlomiej.topa.official


Kariera

Bartłomiej Topa w młodości występował w zespole ludowym, z którym brał udział w licznych konkursach. W 1991 roku ukończył Studia na Wydziale Aktorskim w PWSFTViT w Łodzi. Rok wcześniej zadebiutował w sztuce „Klub kawalerów” oraz w filmie fabularnym zatytułowanym „Zakład”. Pięć lat później wystąpił w dramacie „Prowokator” z Danutą Stenką, Bogusławem Lindą i Krzysztofem Pieczyńskim. W 1998 roku zagrał w filmie Władysława Pasikowskiego „Demony wojny wg Goi”. W 1999 roku otrzymał rolę Zenka Pereszczako w serialu „Złotopolscy”, w którym występował przez kolejnych siedem lat. W 2001 roku wcielił się w jedną z głównych ról w spektaklu „Kuracja” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego, a także współtworzył firmę producencką Film IT zajmującą się realizowaniem filmów oraz reklam. W kolejnych latach występował m.in. w „Zróbmy sobie wnuka”, „Weselu”, „Boisku bezdomnych”, „Domu złym”, „Szpilkach na Giewoncie” i „Klerze”. W 2013 roku otrzymał Orła za rolę w „Drogówce”.

Życie prywatne

Aktor był mężem Agaty Rogalskiej, z którą ma syna Antoniego. W latach 2007-2013 był związany z Magdaleną Popławską. Obecnie jego partnerką jest Anna Terpiłowska.
Bartłomiej Topa - więcej niż Zenek ze Złotopolskich. Najlepsze roleBartłomiej Topa urodził się 26 maja 1967 roku w Nowym Targu. Ukończył technikum weterynaryjne, a następnie zdecydował się na studia w szkole filmowej, którą ukończył w 1991 roku. Zadebiutował w 1990 roku w filmie fabularnym pt. "Zakład". Wcześniej grał w teatrze, więc nie było to jego pierwsze wystąpienie, jednak zdecydowanie pierwsze na dużym ekranie. Jego kariera powoli zaczęła nabierać tempa, kiedy zagrał w serialu "Złotopolscy", gdzie wcielał się w postać charakterystycznego Zenka, który nieustannie zarzucał grzywką. Później zaczęły przychodzić inne propozycje i tak Topa zagrał m.in. w "Zróbmy sobie wnuka", "Weselu" czy "Drogówce". Często również grywa w serialach. Dzisiaj przyjrzymy się jego najlepszym rolom. Zobaczcie koniecznie, jakie jego role na przełomie kariery są, według nas, zdecydowanie najlepsze. Bartłomiej Topa - najlepsze role 

1. Karbala, reż. K. Łukaszewicz, 2015
2. Drogówka, reż. W. Smarzowski, 2012
3. Zróbmy sobie wnuka, reż. P. Wereśniak, 2003
4. Dom zły, reż. W. Smarzowski, 2009
5. Po prostu przyjaźń, reż. F. Zylber, 2016

Zobaczyć możecie go także w produkcjach takich jak "Druga szansa" czy "Powrót". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO