Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Axel Witsel kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC BY-SA 3.0 / soccer.ru

Axel Witsel (a właściwie Axel Laurent Angel Lambert Witsel) urodził się 12 stycznia 1989 w Liège. Jest belgijskim piłkarzem występującym na pozycji pomocnika. Obecnie reprezentuje barwy hiszpańskiego klubu Atlético Madryt.

Wszystko o: Axel Witsel

Imię i nazwisko: Axel Laurent Angel Lambert Witsel
Zawód: piłkarz
Data i miejsce urodzenia: 12 stycznia 1989 / Liège
Wzrost: 186 cm
Waga: 81 kg
Żona: Rafaella Szabo Witsel (od 2015)
Dzieci: trójka
Instagram: @axelwitsel28


Kariera

Axel Laurent Angel Lambert Witsel karierę zaczynał w Belgii, gdzie reprezentował barwy Standardu Liège. To wówczas doszło do brutalnego faulu Belga na Marcinie Wasilewskim, który skończył się fatalnie wyglądającym złamaniem. Belg w 2011 przeniósł się do portugalskiej Benfiki, a w 2012 roku zasilił szeregi Zenitu Petersburg. W 2917 gracz zdecydował się na zmianę otoczenia i przeszedł do chińskiego Tianjin Quanjian. W 2018 roku wrócił jednak do Europy, gdzie zakontraktowała go niemiecka Borussia Dortmund. W 2022 doszło do ostatniego transferu pomocnika, w wyniku którego odszedł on z niemieckiego klubu do hiszpańskiego Atlético Madryt. Axel Witsel to także jeden z najwybitniejszych reprezentantów Belgii, który w kadrze zaliczył ponad 100 występów.

Życie prywatne

Sporo o prywatnym życiu piłkarza możemy dowiedzieć się z jego mediów społecznościowych. Wiadomo, że jego żoną jest Rafaella Szabo Witsel, a para ma trójkę dzieci.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO