Kim jest?

Avril Lavigne – autorka przeboju „Complicated”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, partner

wikipedia.org/Justin Higuchi/CC BY 2.0

Avril Lavigne jest kanadyjsko-francuską piosenkarką pop-rockową. Karierę rozpoczęła jako nastolatka. Popularność na całym świecie zdobyła dzięki takim przebojom jak „Complicated”, „Girlfriend” czy „Sk8ter Boi”. Przez pewien czas była żoną wokalisty zespołu Nickelback, Chada Kroegera. Przekonajcie się, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Avril Lavigne

Pełne imię i nazwisko: Avril Ramona Lavigne
Data urodzenia: 27 września 1984, Belleville, Kanada
Zawód: piosenkarka
Partner: Deryck Whibley (2006-2010), Chad Kroeger (2013-2015)
Dzieci: brak
Wzrost: 157 cm
Waga: 50 kg
Instagram: @avrillavigne


Kariera

Avril Lavigne w wieku 12 lat nauczyła się grać na gitarze, a dwa lata później napisała swoją pierwszą piosenkę. W 1999 roku wzięła udział w radiowym konkursie wokalnym w Ottawie, gdzie została dostrzeżona przez Stephena Medda, który zaproponował jej gościnny występ w swoim albumie. W 2000 roku podpisała kontrakt z wytwórnią Arista i dwa lata później wydała swój pierwszy album zatytułowany „Let Go”. Znalazły się na nim między innymi single „Complicated” i „Sk8ter Boi”, które stały się przebojami, a album sześciokrotnie zdobył status platynowej płyty. W 2004 roku ukazała się druga płyta wokalistki „Under My Skin”, która również odniosła wielki komercyjny sukces. Trzecia płyta Lavigne „The Best Damn Thing” nie podzieliła już losu swoich poprzedniczek i spotkała się z chłodnym odbiorem. W kolejnych latach artystka wydała jeszcze takie albumy jak: „Goodbye Lullaby” (2011), „Avril Lavigne” (2013) i „Head Above Water” (2019).

Życie prywatne

Piosenkarka w wieku 17 lat poznała Derycka Whibleya, za którego wyszła w 2006 roku. W 2010 roku para rozwiodła się, ale do dziś pozostaje w przyjacielskich relacjach. W 2013 roku poślubiła lidera zespołu Nickelback, Chada Kroegera, z którym rozstała się w 2015 roku.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO