Kim był?

Avicii - szwedzki DJ. Wiek, wzrost, waga, śmierć, życiorys

wikimedia.org

Avicii to szwedzki DJ, producent muzyczy i autor tekstów, który występował również pod pseudonimami "Tim Berg" i "Tom Hangs". Zobaczcie, jak dobrze go znacie. 

Wszystko o: Avicii 

Pełne imię i nazwisko: Tim Bergling 
Data i miejsce urodzenia: 8 września 1989, Sztokholm 
Data i miejsce śmierci: 20 kwietnia 2018, Maskat 
Zawód: DJ, producent muzyczny, autor tekstów 
Wzrost: 180 cm 
Waga: ok. 72 kg
Instagram: @avicii


Życiorys 

Jego jednym z pierwszych singli był "Seek Bromance", który szybko odniósł wielki sukces. Od tego momentu jego kariera bardzo szybko zaczęła się rozwijać. Nagrał takie kawałki jak "Levels", "Fade into Darkness", "Wake me up" czy "For a better day". W 2013 roku wraz z Bennym Anderssonem i Bjornem Ulvaeusem z ABBA stworzyli oficjalny hymn Konkursu Piosenki Eurowizji 2013. Na swoim koncie miał cztery albumy studyjne. 

Avicii przez całą karierę nadużywał alkoholu, co spowodowało u niego problemy zdrowotne. W 2014 roku przeszedł operację usunięcie pęcherzyka żółciowego, a w 2016 roku przeszedł zabiegi związane z zapaleniem trzustki. W 2016 roku zawiesił swoją karierę. W 2018 roku, 20 kwietnia, w Maskacie, popełnił samobójstwo. Po jego śmierci założono fundację "Tim Bergling Foundation", która pomaga osobom chorym na depresję. Z kolei w 2021 roku ogłoszono, że hala Globen będzie nosiła nazwę Avicii Arena, aby oddać hołd zmarłemu i zwrócić uwagę na choroby psychiczne wśród młodych ludzi. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO