Kim jest?

Ashley Tisdale - gwiazda High School Musical. Wiek, wzrost, waga, mąż, dzieci, Instagram

flickr.com

Ashley Tisdale to amerykańska aktorka telewizyjna i filmowa, ale również piosenkarka, modelka i producentka. Znana jest głównie ze swojej roli w filmie "High School Musical", gdzie wcielała się w rolę Sharpay Evans. Jednak jak dobrze znacie ją poza filmowymi wcieleniami? 

Wszystko o: Ashley Tisdale 

Pełne imię i nazwisko: Ashley Michelle Tisdale 
Data i miejsce urodzenia: 2 lipca 1985, Deal 
Zawód: aktorka, piosenkarka, modelka, producentka 
Partner: Christopher French (mąż od 2014-obecnie)
Dzieci: Jupiter Iris French (23 marca 2021
Wzrost: 160 cm 
Waga: ok. 52 kg 
Instagram: @ashleytisdale

Wczesne lata 

Urodziła się w Hrabstwie Monmouth w New Jersey jako córka Lisy i Mike'a, ktorzy zajmowali się spółką konstrukcyjną. Ma starszą siostrę Jennifer - także aktorkę i modelkę. Już jako dziecko występowała w reklamach, a mając osiem lat zagrała w broadwayowskim musicalu "Les Miserables". Mając 12 lat zaśpiewała dla Clintona w Białym Domu. Pracowała jako modelka w Ford Models. 

 


Kariera

W 2004 roku udało się jej zdobyć rolę Maddie Fitzpatrick w serialu "Nie ma to jak hotel", co spowodowało, że jej kariera w Disney'u poszybowała. Dlatego właśnie przez kilka lat występowała w filmie "High School Musical" jako Sharpay Evans, z czego jest najbardziej znana. W 2007 roku wydała swój pierwszy solowy album "Headstrong". Oprócz tego na swoim koncie ma równiez płytę "Guilty Pleasure", jest producentką filmową, a od 2009 roku zagrała w takich produkcjach jak m.in. "Boska przygoda Sharpay", "Hellcats" czy "Straszny film 5". 

Życie prywatne 

Spotykała się z Jaredem Murillo, Scottem Speerem, a wielokrotnie stawiano również, że Ashley Tisdale spotyka się z Zac'em Efronem. Nie była to jednak prawda. W 2007 roku przeszła operację nosa ze względu na skrzywienie przegrody i problemy z oddychaniem. W 2014 roku wyszła za mąż za muzyka Christophera Frencha, a 23 marca 2021 roku powitali swoje pierwsze dziecko - córkę Jupiter Iris French. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO