Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Arkadiusz Jakubik życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

AKPA

Arkadiusz Jakubik jest polskim aktorem filmowym, teatralnym i dubbingowym, a także reżyserem i scenarzystą teatralnym. Do tej pory zdobył cztery Orły. Największą popularność przyniósł mu udział w takich produkcjach jak „Drogówka”, „Dom zły”, „Kler”, „Jestem mordercą” czy „Wołyń”. Jest również wokalistą zespołu Dr Misio. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Arkadiusz Jakubik

Pełne imię i nazwisko: Arkadiusz Benedykt Jakubik
Data i miejsce urodzenia: 14 stycznia 1969, Strzelce Opolskie
Zawód: aktor, reżyser, scenarzysta, piosenkarz
Partner: Agnieszka Matysiak
Dzieci: Jan, Jakub
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak


Kariera

Arkadiusz Jakubik na ekranie zadebiutował już w wieku ośmiu lat w filmie „Okrągły tydzień” w reżyserii Tadeusza Kijańskiego (1977). W 1979 roku zagrał w kolejnym filmie wspomnianego reżysera, „Cóżeś ty za pani?”. W 1992 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną we Wrocławiu. Występował między innymi w Operetce Warszawskiej i wrocławskim Teatrze Kalambur. W latach 1997-2000 był związany z Teatrem Rampa w Warszawie. Występował w licznych serialach telewizyjnych, w tym w „Ekstradycji 2”, „13 posterunku” i „Codziennej 2 m. 3”. W produkcjach filmowych najczęściej pojawiał się w rolach drugoplanowych. W 2004 roku był po raz pierwszy nominowany do Orła za występ w „Weselu” Wojciecha Smarzowskiego. W 2009 roku otrzymał pierwszą pierwszoplanową rolę w filmie „Dom zły” tego samego reżysera. W 2013 roku został uhonorowany Orłem za udział w filmie „Drogówka”. Tę statuetkę otrzymał ponownie za występy w filmach „Chce się żyć” (2013), „Jestem mordercą” (2017) i „Cicha noc” (2018).

Życie prywatne

Aktor pochodzi ze Strzelców Opolskich. Jest w związku małżeńskim z Agnieszką Matysiak. Ma z nią dwóch synów, Jana oraz Jakuba.
Arkadiusz Jakubik - gwiazda Klangoru. Najlepsze roleArkadiusz Jakubik urodził się 14 stycznia 1969 roku. Jest polskim aktorem, reżyserem i scenarzystą filmowym i teatralnym. Już z wieku ośmiu lat udało mu się zadebiutować na dużym ekranie w filmie "Okrągły tydzień". W 1992 roku ukończył PWST we Wrocławiu. Dużo grał w teatrze, ale postanowił również brać udział w różnego rodzaju produkcjach serialowych i telewizyjnych. Zagrał m.in. w "13 posterunek 2", "Weselu" Smarzowskiego i genialnym dramacie "Dom Zły". Zobaczcie, jakie produkcje z jego udziałem są najlepsze.Arkadiusz Jakubik - najlepsze role 

1. Dom zły - reż. W. Smarzowski, 2009 
2. Jestem mordercą - reż. M. Pieprzyca, 2016
3. Wesele - reż. W. Smarzowski, 2004
4. Klangor - reż. K. Wysocki, 2021
5. Kler - reż. W. Smarzowski, 2018

Jeśli te produkcje to dla was za mało - sprawdźcie również jego role w filmach "Najlepszy" i "Drogówka". Niebawem również można będzie oglądać go w filmie "Czarna owca". Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO