Kim jest?

Ariana Grande – gwiazda amerykańskiej sceny muzycznej. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

flickr.com

Ariana Grande jest amerykańską piosenkarką, kompozytorką, autorką tekstów i aktorką. Popularność zdobyła dzięki występom w produkcjach stacji Nickelodeon. Obecnie jest jedną z największych gwiazd muzyki pop. Jej przeboje, takie jak „God Is a Woman”, „Bang Bang” czy „7 rings” podbiły światowe listy przebojów. Sprawdźcie, jak dużo wiecie o słynnej wokalistce.

Wszystko o: Ariana Grande

Pełne imię i nazwisko: Ariana Grande-Butera
Data i miejsce urodzenia: 26 czerwca 1993, Boca Raton, USA
Zawód: wokalistka
Partner: Pete Davidson (2018-2018)
Dzieci: brak
Wzrost: 155 cm
Waga: 47 kg
Instagram: @arianagrande


Kariera

Ariana Grande karierę rozpoczęła w 2008 roku, gdy wystąpiła w musicalu „13”. niedługo później otrzymała rolę Cat Valentine w serialu stacji Nickelodeon „Victoria znaczy zwycięstwo”. W tę postać wcieliła się również w kontynuacji produkcji „Sam i Cat”. Dzięki zdobytej popularności aktorka mogła rozwinąć się w stronę kariery muzycznej. W 2011 roku nagrała utwory do ścieżki dźwiękowej promującej serial „Victoria znaczy zwycięstwo” i podpisała kontrakt z wytwórnią Republic Records. W 2013 roku wokalistka wydała swój pierwszy album studyjny „Yours Truly”, który trafił na pierwsze miejsce Billboard 200. Wkrótce Grande stała się jedną z największych gwiazd muzyki pop. Do jej najważniejszych utworów należą między innymi „Bang Bang”, „Side to  Side”, „God Is a Woman” i „Thank U, Next”. Gwiazda współpracowała z takimi artystami jak Nicki Minaj, Lady Gaga, Iggy Azalea czy Zedd.

Życie prywatne

Piosenkarka spotykała się między innymi z Grahamem Phillipsem, Jai Brooksem i Big Seanem. W 2015 roku związała się z raperem Mac Millerem, który zmarł w 2018 roku z powodu przedawkowania narkotyków. Grande rozstała się z nim jeszcze przed jego śmiercią i w czerwcu 2018 roku zaczęła się spotykać z członkiem obsady programu „Saturday Night Live”, Petem Davidsonem. W tym samym miesiącu nieoczekiwanie zaręczyła się z nim, a w październiku ogłosiła zerwanie zaręczyn.
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO