Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

António Costa kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Wikimedia / CC BY 3.0 / YouTube

António Costa (a właściwie António Luís Santos da Costa) urodził się 17 lipca 1961 w Lizbonie. Jest portugalskim politykiem i prawnikiem. Był burmistrzem Lizbony, a obecnie sprawuje funkcję premiera Portugalii.

Wszystko o: António Costa

Pełne imię i nazwisko: António Luís Santos da Costa
Data i miejsce urodzenia: 17 lipca 1961 / Lizbona
Zawód: polityk / prawnik
Żona: Fernanda Maria Gonçalves Tadeu (od 1987)
Dzieci: Pedro Miguel Tadeu da Costa / Catarina Tadeu da Costa
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: @antoniocostapm


Kariera

António Luís Santos da Costa wykształcenie zdobywał na Wydziale Prawa Uniwersytetu Lizbońskiego. Związany jest z portugalską Partią Socjalistyczną. W swojej karierze zasiadał między innymi w radzie miejskiej Lizbony, był deputowanym do Parlamentu Europejskiego i sprawował mandat posła do Zgromadzenia Republiki. Od 2007 do 2015 był burmistrzem Lizbony. Od 26 listopada 2015 jest premierem Portugalii. António Luís Santos da Costa był wielokrotnie odznaczany, a na jego koncie znajdziemy między innymi Krzyż Wielki Orderu Infanta Henryka, Krzyż Wielki Orderu Zasługi, Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej czy Krzyż Wielki Orderu Pro Merito Melitens.

Życie prywatne

António Luís Santos da Costa jest żonaty, a jego wieloletnią partnerką (od 1987 roku) jest Fernanda Maria Gonçalves Tadeu. Polityk ma dwójkę dzieci, którymi są Pedro Miguel Tadeu da Costa i Catarina Tadeu da Costa.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO