Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Anna Kendrick życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partner, dzieci

flickr.com/Gage Skidmore/CC BY-SA 2.0

Anna Kendrick jest amerykańską aktorką i piosenkarką. Zrobiło się o niej głośno za sprawą ekranizacji sagi „Zmierzch”. Dużą popularność przyniosła jej również rola w filmach z serii „Pitch Perfect”. W 2015 roku była nominowana do Oscara i Złotego Globu za występ w dramacie „W chmurach”. Jest dwukrotną laureatką nagrody Teen Choice. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Anna Kendrick

Data i miejsce urodzenia: 9 sierpnia 1985, Portland, USA
Zawód: aktorka, piosenkarka
Partner: brak informacji
Dzieci: brak
Wzrost: 157 cm
Waga: 52 kg
Instagram: @annakendrick47


Kariera

Anna Kendrick w wieku 10 lat zaczęła brać udział w przesłuchaniach. W 1998 roku otrzymała pierwszą dużą rolę w wystawianym na Broadwayu musicalu „High Society”, który odniósł duży sukces, a wschodzącej gwieździe przyniósł nominację do nagrody Tony. Później Kendrick pojawiała się w kolejnych przedstawieniach teatralnych, a na dużym ekranie zadebiutowała w 2003 roku w filmie „Letni obóz”. Za ten występ była nominowana do Chlotrudis Award i Independent Spirit Awards. W 2007 roku otrzymała rolę w filmie „Rocket Science”, który zapewnił jej kolejną nominację do Independent Spirit Awards. Rok później wcieliła się w postać Jessiki Stanley w filmie „Zmierzch”, który okazał się wielkim komercyjnym sukcesem i rozpoczął jej kilkuletnią przygodę z tą popularną serią. W 2009 roku ukazał się film „W chmurach”, w którym aktorka wystąpiła wraz z George’em Clooneyem – za tę kreację była nominowana m.in. do Oscara, Złotego Globu i BAFTA. W 2012 roku otrzymała rolę Beci Mitchell w serii „Pitch Perfect”.

Życie prywatne

Gwiazda jest związana z operatorem filmowym, Benem Richardsonem, którego poznała w 2013 roku na planie filmu „Kumple od kufla”.
Anna Kendrick – gwiazda „Pitch Perfect”. Znacie jej wszystkie role?Anna Kendrick jest obecnie jedną z najpopularniejszych amerykańskich aktorek. Aktorstwem zaczęła się interesować już w wieku dziesięciu lat, gdy zaczęła jeździć na pierwsze przesłuchania z rodzicami. Pierwszą dużą rolę otrzymała w wystawianym na Broadwayu musicalu „High Society”. W 2003 roku zadebiutowała na dużym ekranie w filmie „Letni obóz”. Za stworzoną w nim kreację otrzymała nagrody Chlotrudis Award i Indipendent Spirit Awards. Cztery lata później dostała rolę Ginny Ryerson w „Rocket Science”, która przyniosła jej uznanie krytyków. Przełomowy dla jej kariery okazał się z kolei rok 2008, w którym zagrała w głośnym filmie „Zmierzch” na podstawie książki Stephenie Meyer. Rok później aktorka zagrała Annę w filmie „W chmurach” z George’em Clooneyem w roli głównej. Za udział w tej oscarowej produkcji gwiazda była nominowana nagród Gildii Aktorów Filmowych, BAFTA, Satelity, Złotego Globu oraz Oscara. Wybraliśmy pięć, naszym zdaniem najlepszych filmów z udziałem Anny Kendrick, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.Anna Kendrick – najlepsze filmy

1. „W chmurach”, reż. J. Reitman (2009)
2. „Zwyczajna przysługa”, reż. P. Feig (2018)
3. „Pitch Perfect”, reż. J. Moore (2012)
4. „Pan Idealny”, reż. M. Landis (2015)
5. „Księgowy”, reż. G. O’Connor (2016)

Warto obejrzeć również inne produkcje z udziałem aktorki. Gorąco polecamy rozśpiewane filmy „Pitch Perfect 2” i „Pitch Perfect 3”, które stały się kinowym hitem na całym świecie. Zachęcamy także do zapoznania się z zabawną komedią „Jak urodzić i nie zwariować”, w której aktorka wystąpiła wraz z Jennifer Lopez i Cameron Diaz.Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO