Kim jest?

Anna Dymna – założycielka Fundacji „Mimo wszystko”. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Anna Dymna jest aktorką, która najbardziej zasłynęła za sprawą angażowania się w akcje charytatywne i społeczne. Od 1996 roku prowadzi Fundację „Mimo wszystko”, której celem jest niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym intelektualnie. Możemy ją oglądać między innymi w takich produkcjach jak „Znachor”, „Nie ma mocnych” czy „Trędowata”. Sprawdźcie, jak dużo o niej wiecie.

Wszystko o: Anna Dymna

Data i miejsce urodzenia: 20 lipca 1951
Zawód: aktorka
Partner: Wiesław Dymny (1971-1978), Zbigniew Szota (1982-1989), Krzysztof Orzechowski (do dziś)
Dzieci: Michał Szota (1985)
Wzrost: 170 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @dymteam


Kariera

Anna Dymna w 1973 roku ukończyła studia w PWST im. Ludwika Solskiego w Krakowie. Na scenie zadebiutowała w wystawianym w Teatrze im. Juliusza Słowackiego „Weselu” Stanisława Wyspiańskiego, w którym wcieliła się w Isię i Chochoła. Następnie związała się z krakowskim Teatrem Starym. Najbardziej znana jest ze swojej działalności charytatywnej – uczestniczyła między innymi w akcjach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Fundacji „Mam Marzenie”, Stowarzyszenia „Wielkie Serce”, Fundacji „Nuta Nadziei” i Fundacji „Akogo?”. Od 1999 roku współpracuje z Fundacją im. Brata Alberta. W 2003 roku założyła w Krakowie Fundację Anny Dymnej „Mimo wszystko”, której celem jest utrzymywanie Warsztatów Terapii Artystycznej oraz opieka nad niepełnosprawnymi podopiecznymi schroniska w Radwanowicach.

Życie prywatne

W 1971 roku związała się z artystą Wiesławem Dymnym. Po jego śmierci, która nastąpiła w 1978 roku, Anna Dymna przeżyła poważny wypadek samochodowy. Podczas rehabilitacji poznała swojego drugiego męża Zbigniewa Szota, którego poślubiła w 1982 roku. Siedem lat później związek ten zakończył się rozwodem. Jej trzecim partnerem życiowym został aktor i reżyser teatralny Krzysztof Orzechowski, z którym jest do dziś.

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email

Dodaj komentarz

Przepisz kod2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO