Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Andy Samberg - kim jest? Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Instagram

Materiały promocyjne serialu

Andy Samberg to amerykański aktor, komik, muzyk, producent i scenarzysta. Z pewnością kojarzycie go z serialu komediowego "Brooklyn 9-9". Ale jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Andy Samberg 

Pełne imię i nazwisko: David Andrew Samberg 
Data i miejsce urodzenia: 18 sierpnia 1978, Berkeley 
Zawód: aktor, muzyk, producent, komik, scenarzysta 
Partnerka: Joanna Newsom (żona od 2013 - obecnie)
Dzieci: córka (2017, nigdy nie ujawnili jej imienia)
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 77 kg 
Instagram: @andysamberg / @thelonelyisland

Wczesne lata

Urodził się w Berkeley w Kalifornii jako syn nauczycielki i fotografa. Ma dwie siostry - Johannę i Darrow. W wieku pięciu lat powiedział swoim rodzicom, że chce, by zmienić mu imię na Andy. Od czasów szkoły podstawowej zna się z Chelseą Peretti, bo chodzili do jednej placówki. W 1996 roku ukończył Berkeley High School. Studiował na wydziale filmowym NYU Film School i Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz. 


Kariera 

Kiedy uczył się w Willard Junior High School poznał swoich dwóch najlepszych przyjaciół - Jormę Taccone i Akivę Schaffera. To z nimi utworzył grupę komików The Lonely Island. W latach 2005-2012 występował w SNL. W 2007 roku otrzymał nawet nagrodę Emmy za wybitną, oryginalną muzykę i teksty do SNL. Debiutował w komedii "Hot Rod". Najpopularniejsze role? Zdecydowanie Jake'a Peralty w "Brooklyn 9-9" oraz rola Nyles'a w "Palm Springs". 

Życie prywatne 

W 2013 roku, a dokładniej 21 września, ożenił się z Joanną Newsom, którą długo podziwiał, zanim się poznali. W 2017 roku przyszła na świat ich córka, której imienia nigdy dotąd nie zdradzili. 
Andy Samberg - policjant ze służby. Najlepsze roleAndy Samberg, a właściwie David Andrew Samberg, urodził się 18 sierpnia 1978 roku w Kalifornii, w Berkeley. W wieku pięciu lat powiedział swoim rodzicom, że chce być nazywany Andy i że na takie imię zamierza zmienić David w przyszłości. Studiował na wydziale filmowym NYU Film School oraz Uniwersytecie Kalifornijskim. W latach 2005-2012 występował w SNL. Jest wspaniałym aktorem komediowym, czego dowiódł w serialu "Brooklyn-99". Na swoim koncie ma jednak wiele innych, wartych zapamiętania ról, które wam chętnie przedstawimy. Sprawdźcie sami! Andy Samberg - najlepsze role 

1. Brooklyn 9-9, reż. D. Goor, M. Schur, 2013
2. Palm Springs, reż. M. Barbakow, 2020
3. Gwiazdorskie życie, reż. A. Schaffer, J. Taccone, 2016
4. Sąsiedzi, reż. N. Stoller, 2014
5. Spadaj, tato, reż. S. Anders, 2012

Zobaczcie go również w takich produkcjach jak "To tylko seks" oraz "Ilu miałaś facetów?Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO