Kim jest?

Andy Samberg - genialnie śmieszny glina. Wiek, wzrost, waga, żona, dzieci, Instagram

Materiały promocyjne serialu

Andy Samberg to amerykański aktor, komik, muzyk, producent i scenarzysta. Z pewnością kojarzycie go z serialu komediowego "Brooklyn 9-9". Ale jak wiele o nim wiecie? 

Wszystko o: Andy Samberg 

Pełne imię i nazwisko: David Andrew Samberg 
Data i miejsce urodzenia: 18 sierpnia 1978, Berkeley 
Zawód: aktor, muzyk, producent, komik, scenarzysta 
Partnerka: Joanna Newsom (żona od 2013 - obecnie)
Dzieci: córka (2017, nigdy nie ujawnili jej imienia)
Wzrost: 177 cm 
Waga: ok. 77 kg 
Instagram: @andysamberg / @thelonelyisland

Wczesne lata

Urodził się w Berkeley w Kalifornii jako syn nauczycielki i fotografa. Ma dwie siostry - Johannę i Darrow. W wieku pięciu lat powiedział swoim rodzicom, że chce, by zmienić mu imię na Andy. Od czasów szkoły podstawowej zna się z Chelseą Peretti, bo chodzili do jednej placówki. W 1996 roku ukończył Berkeley High School. Studiował na wydziale filmowym NYU Film School i Uniwersytecie Kalifornijskim w Santa Cruz. 


Kariera 

Kiedy uczył się w Willard Junior High School poznał swoich dwóch najlepszych przyjaciół - Jormę Taccone i Akivę Schaffera. To z nimi utworzył grupę komików The Lonely Island. W latach 2005-2012 występował w SNL. W 2007 roku otrzymał nawet nagrodę Emmy za wybitną, oryginalną muzykę i teksty do SNL. Debiutował w komedii "Hot Rod". Najpopularniejsze role? Zdecydowanie Jake'a Peralty w "Brooklyn 9-9" oraz rola Nyles'a w "Palm Springs". 

Życie prywatne 

W 2013 roku, a dokładniej 21 września, ożenił się z Joanną Newsom, którą długo podziwiał, zanim się poznali. W 2017 roku przyszła na świat ich córka, której imienia nigdy dotąd nie zdradzili. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO