Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Andrew Garfield - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, partnerka, dzieci

Materiały promocyjne filmu

Andrew Garfield to amerykańsko-brytyjski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy. Pewnie większość osób zna go z roli Spider-Mana m.in. w produkcji "Niesamowity Spider-Man". Ale jak dobrze znacie jego prywatne życie? 

Wszystko o: Andrew Garfield 

Pełne imię i nazwisko: Andrew Russell Garfield 
Data i miejsce urodzenia: 20 sierpnia 1983, Los Angeles 
Zawód: aktor, model 
Partnerka: Alyssa Miller (2021-obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 179 cm 
Waga: ok. 74 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata

Urodził się w Los Angeles, w Kalifornii. Jest synem dekoratorów wnętrz. Rodzina przeniosła się do Anglii, kiedy Andrew miał trzy lata. Ma podwójne obywatelstwo. Uczęszczał do Priory Preparatory School i City of London Freemen's School. W 2004 roku ukonczył londyńską Central School of Speech and Drama. 


Kariera

Zaczął lekcje aktorstwa, kiedy miał piętnaście lat. Przyłączył się do grupy małych warsztatów teatralnych. Jego debiut miał miejsce w 2005 roku, kiedy pojawił się w komedii "Mumbo Jumbo". W 2007 roku zarał w "Ukrytej strategii". Jest znany głównie jako Spider-Man w produkcjach z 2012 i 2014 roku. Zagrał w prodikcji "Tick, tick... Boom!", a za rolę otrzymał nominację do Oscara i zdobył Złoty Glob. 

Życie prywatne 

Andrew Garfield ma szczęście do przepięknych partnerek. Do tej pory związany był m.in. z Emmą Stone, Ritą Orą czy Aisling Beą. Od 2021 roku zwiazany jest z modelką Alyssą Miller, co potwierdził w lutym 2022 roku. 


Andrew Garfield - najlepsze filmy i seriale

Andrew Russell Garfield to amerykańsko-brytyjski aktor filmowy, teatralny i telewizyjny. Urodził się on 20 sierpnia 1983 roku w Los Angeles. Jest synem dekoratorów wnętrz i wychował się w rodzinie, która jest przedstawicielem amerykańskiej klasy średniej. Jego rodzina przeniosła się do Angli, gdy Andrew miał 3 lata. Poniżej znajdziecie pięć - naszym zdaniem - najlepszych kreacji aktorskich Gafrielda. 

1. Przełęcz ocalonych, reż. Mel Gibson, 2016
2. Milczenie, reż. Martin Scorsese, 2016
3. Niesamowity Spider-Man, reż. Marc Webb, 2012
4. Chłopiec A, reż. John Crowley, 2007
5. Pełnia życia, reż. Andy Serkis, 2017

Warto sprawdzić także inne produkcje z udziałem aktora - przykładem może być tutaj film Tajemnice Silver Lake.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO