Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Allison Janney. Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci, filmy i seriale

Materiały promocyjne filmu

Allison Janney to amerykańska aktorka filmowa, telewizyjna i teatralna. Laureatka Oscara za rolę w filmie "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Zobaczcie, jak wiele o niej wiecie. 

Wszystko o: Allison Janney 

Pełne imię i nazwisko: Allison Brooks Janney 
Data i miejsce urodzenia: 19 listopada 1959, Dayton 
Zawód: aktorka 
Partner: Richard Jenik (2003-2006; rozstanie), Philip Joncas (2012-2017; rozstanie)
Dzieci: brak
Wzrost: 183 cm
Waga: ok. 64 kg
Instagram: @allisonjanney

Wczesne lata

Janney wychowywała się w Dayton, w Ohio. Wychowywała się z braćmi: Halem i Jay'em. Uczyła się w Kenyon College. Znajomi namówili ją na spróbowanie sił w aktorstwie (chciała być łyżwiarką figurową, ale wypadek przekreślił jej marzenia), dlatego wyjechała do Nowego Jorku. Trenowała aktorstwo w Neigborhood Playhouse School of the Theatre w Nowym Jorku. Dostała stypendium, aby mogła uczyć się w Royal Academy of Dramatic Art.  

 


Kariera 

Debiutowała w 1997 roku w "Po pierwsze nie szkodzić", gdzie wcielała się w rolę dr Melanie Abbasac. Grała m.in. rolę C.J. Cregg w serialu "Prezydencki poker". Występowała w produkcjach takich jak "Jestem najlepsza. Ja, Tonya", "Gorący towar" czy "Lakier do włosów". Od 2013 do 2018 roku wcielała się w rolę Bonnie Plunkett w serialu "Mamuśka". Zobaczcie więcej o jej karierze w zakładce "najlepsze filmy i seriale". 

Życie prywatne 

Spotykała się m.in. z Richardem Jenikiem, Philipem Joncasem czy Dennisem Gagomirosem. Nigdy nie wyszła za mąż i nie ma dzieci. 


Allison Janney - najlepsze filmy i seriale

Allison Janney, a właściwie Allison Brooks Janney, urodziła się 19 listopada 1959 roku w Dayton. Jako dziecko chciała zostać łyżwiarką figurową, ale wypadek całkowicie przekreślił jej szanse. Wtedy też zaczęła interesować się aktorstwem. Uczęszczała do Kenyon College, gdzie zauważył ją reżyser Paul Newman. Początkowo dostawała niewielkie, komediowe role, ale dzięki rolom w takich produkcjach jak "Części intymne" czy "American Beauty". Jest zdobywczynią Oscara za swoją rolę w produkcji "Jestem najlepsza. Ja, Tonya". Zobaczcie jej najlepsze role.  

1. Jestem najlepsza. Ja, Tonya, reż. C. Gillespie, 2017
2. Zła edukacja, reż. C. Finley, 2019
3. Tallulah, reż. S. Heder, 2016
4. Mamuśka, reż. G. Baker, E. Gorodetsky, 2013-2021
5. Służące, reż. T. Taylor, 2011

Zobacz ją również w produkcjach takich jak "Ma" oraz "Gorący temat".

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO