Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Alicia Keys życiorys. Kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

flickr.com/Walmart/CC BY 2.0

Alicia Keys jest amerykańską piosenkarką, autorką tekstów, pianistką, producentką muzyczną, a także aktorką i poetką. Rozpoznawalność na całym świecie przyniosły jej takie przeboje jak „No One”, „Girl on Fire”, „Underdog”, „Fallin’” czy „If I Ain’t Got You”. Ma na swoim koncie wiele prestiżowych nagród, w tym Grammy, a jej albumy od lat odnotowują świetne wyniki sprzedaży. Wiecie o niej wszystko?

Wszystko o: Alicia Keys

Data i miejsce urodzenia: 25 stycznia 1981, Nowy Jork, USA
Zawód: piosenkarka, producentka muzyczna
Partner: Swizz Beatz (2010-)
Dzieci: Egypt (2010), Genesis (2014)
Wzrost: 168 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @aliciakeys


Kariera

Alicia Keys pierwsze kroki w show-biznesie zaczęła stawiać już w dzieciństwie i w wieku 4 lat wystąpiła w programie „The Cosby Show” jako jedna z dziewczynek w grupie taneczno-wokalnej. Kształciła się w wielu szkołach artystycznych, w tym w Proffesional Performing Arts School w Nowym Jorku. W 2001 roku nagrała swój debiutancki album zatytułowany „Songs in A Minor”. Odniósł on wielki sukces i został sprzedany w ponad 12 mln egzemplarzy, a także otrzymał pięć nagród Grammy. W 2003 roku ukazał się kolejny album „The Diary of Alicia Keys”, który podzielił los poprzednika i otrzymał cztery nagrody Grammy. Niedługo później pojawiła się pierwsza płyta koncertowa wokalistki o tytule „Unplugged”. W ciągu kolejnych lat Keys nagrała takie albumy jak: „As I am” (2007), „The Element of Freedom” (2009), „Girl on Fire” (2012), „Here” (2016) i „Alicia” (2020). Piosenkarka pojawiła się w kilku filmach, w tym w „Niani w nowym Jorku (2007) i „Sekretnym życiu pszczół” (2008).

Życie prywatne

Wokalistka w 2010 roku wyszła za Swizza Beatza. W tym samym roku na świat przyszedł pierwszy syn pary, Egypt. Cztery lata później urodził się ich drugi syn, Genesis.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO