Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Alexander Skarsgård - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci

Materiały promocyjne serialu

Alexander Skarsgård to szwedzki aktor i reżyser, którego wiele osób kojarzy z seriali "Czysta krew" oraz "Wielkie kłamstewka". Ale jak dobrze znacie go prywatnie? 

Wszystko o: Alexander Skarsgård

Pełne imię i nazwisko: Alexander Johan Hjalmar Skarsgård
Data i miejsce urodzenia: 25 sierpnia 1976, Sztokholm 
Zawód: aktor, reżyser 
Partnerka: Alexa Chung (zerwanie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 194 cm 
Waga: ok. 89 kg 
Instagram: brak

Wczesne lata 

Urodził się w Sztokholmie i jest najstarszym dzieckiem szwedzkiego aktora i scenarzysty, a także lekarki. Ma czterech młodszych braci - Gustafa, Sama, Billa i Valtera (wszyscy są aktorami), a także siostrę - Eiję, modelkę. Jego rodzice są rozwiedzeni. Ma, ze strony ojca, dwóch młodszych, przyrodnich braci - Ossiana i Kolbjorna. 


Kariera 

W wieku siedmiu lat otrzymał pierwszą rolę od przyjaciela ojca i zagrał z nim w dramacie "Ake i jego świat". Mając z kolei lat trzynaście zagrał pierwszą, pierwszoplanową rolę w filmie "Pies, który się uśmiechał". Później przez osiem lat odrzucał wszystkie propozycje. Rozpoczął studia polityczne, które potem porzucił, odbył półtoraroczną służbę wojskową, a następnie próbował swoich sił jako student architektury, aż poddał się temu i udał się na studia teatralne. W Szwecji wziął udział w kilku produkcjach, które zrobiły z niego gwiazdę w jego kraju. Jego największą rolą była rola wampira Erica Northmana w serialu "Czyta krew". Można go również kojarzyć z "Wielkich kłamstewek", gdzie grał sadystycznego męża u boku Nicole Kidman

Życie prywatne 

Alexander Skarsgard ma bardzo bujne życie towarzyskie. Spotykał się m.in. z Amandą Seyfried, Izabellą Miko, Elizabeth Olsen, Charlize Theron, Taylor Swift czy Alexą Chung. Obecnie nie jest widywany z nikim. W wywiadach mówił, że kiedy przyjdzie na to czas - chciałby się ustatkować i mieć dzieci. 


Alexander Skarsgård - najlepsze filmy i seriale

Alexander Skarsgård, a właściwie Alexander Johan Hjalmar Skarsgård, urodził się 25 sierpnia 1976 roku w Sztokholmie, w Szwecji. Aktorem jest tak naprawdę od ósmego roku życia. Zadebiutował rolą w filmie "Ake i jego świat". Zagrał następnie w dwóch produkcjach i doszedł do wniosku, że nie jest jeszcze na to gotowy, bo jest po prostu dzieckiem. Przez 10 lat odrzucał wszystkie propozycje. Aż w 1999 roku zagrał w "Vita Iogner". Zagrał w takich produkcjach jak "True Blood" czy "Melancholia". Ostatnio zagrał genialną rolę w produkcji "Wielkie kłamstewka". Zobaczcie pięć najlepszych produkcji, w których zagrał.  

1. Wielkie kłamstewka, reż. D. E. Kelly, 2017
2. Czysta krew, reż. A. Ball, 2008-2014
3. Nędzne psy, reż. R. Lurie, 2011
4. W domu innego, reż. J. Kent, 2019
5. Sukcesja, reż. J. Armstrong, 2018

Zobaczcie również takie produkcje jak "Dawca pamięci" oraz "Rozłączeni", gdzie występował Skarsgård.

Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO