Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Aleksandra Popławska - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, mąż, dzieci

AKPA

Aleksandra Popławska to urocza, ale jednocześnie ostra aktorka, która coraz częściej pojawia się w rodzimych produkcjach. Niewiele osób wie, że ma ona siostrę i jest żoną sławnego, charakterystycznego aktora. Kim jest Aleksandra Popławska?

Wszystko o: Aleksandra Popławska

Data i miejsce urodzenia: 17 marca 1976, Zabrze
Zawód: aktorka
Partner: Marek Kalita
Dzieci: Antonina
Wzrost: 169 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @aleksandrapoplawska


Życiorys i życie prywatne

Jest absolwentką wrocławskiego Wydziału Aktorskiego krakowskiej PWST. W latach 2000-2007 była aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie.
Jest starszą siostrą aktorki Magdaleny Popławskiej. Jej życiowym partnerem jest Marek Kalita, również aktor, z którym doczekała się córki – Antoniny.

Kariera

Swoją karierę rozpoczęła w 1998 roku, kiedy wcieliła się w rolę Matyldy w „Klasie na obcasach”. Kilkakrotnie pojawiała się w epizodycznych rolach m.in., w „Miodowych latach” czy „Na dobre i na złe”. Od 2002 do 2010 roku grała w serialu „Samo życie”, a w latach 2004-2005 pojawiała się w „Na wspólnej”. Od 2013 do 2017 roku grała również w „Barwach szczęścia”.
Największą sławę przyniosła jej rola w „Kobietach Mafii”. Zagrała również w takich serialach jak „Wataha”, „Druga szansa” czy w filmie „Underdog”.
Aleksandra Popławska – jedna z najlepszych polskich aktorekAleksandra Popławska to polska aktorka, która urodziła się 17 marca 1976 w Zabrzu. W 2000 roku aktorka ukończyła wrocławski Wydział Aktorski krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej. W latach 2000-2007 była aktorką Teatru Rozmaitości w Warszawie. Jej życiowym partnerem jest Marek Kalita, również aktor, z którym aktorka ma córkę – Antoninę. Aktorką jest również młodsza siostra aktorki – Magdalena Popławska. Aktorska kariera Aleksandry Popławskiej rozpoczęła się na dobre w 1998 roku – wówczas wcieliła się ona w rolę Matyldy w „Klasie na obcasach”. Aktorka znana jest z występów w polskich serialach – warto wymienić chociażby tytuły: „Miodowe lata”, „Na dobre i na złe”, „Na wspólnej”, „Barwy szczęścia” czy „Wataha”. Aktorka wystąpiła także w wielu filmach, wśród których znalazło się sporo cenionych i chętnie oglądanych tytułów. Poniżej przedstawiamy pięć filmów z udziałem Aleksandry Popławskiej, które zdobyły uznanie tysięcy widzów. Znacie je wszystkie?

Aleksandra Popławska - najlepsze filmy

1. „Kobiety mafii”, reż. P. Vega (2018)

2. „Underdog”, reż. M. Kawulski (2019)

3. „Testosteron”, reż. A. Saramonowicz / T. Konecki (2007)

4. „Kochaj”, reż. M. Plucińska (2016)

5. „Niewidzialne”, reż. P. Sala (2017)

Niedawno zadebiutował nowy serial, w którym wystąpiła Aleksandra Popławska. Sprawdźcie koniecznie produkcję pod tytułem „Szadź”. Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO