Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Aleksandra Hamkało - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Aleksandra Hamkało to polska aktorka, której największą popularność przyniosły występy w takich produkcjach jak „Big Love” oraz „Miszmasz czyli Kogel Mogel 3”. Gwiazda ma na swoim koncie nagrodę za najlepszy debiut aktorski festiwalu Młodzi i Film, a także była nominowana do Złotej Kaczki. W 2020 roku ogłosiła, że spodziewa się kolejnego dziecka. Sprawdźcie, czy wiecie o niej wszystko.

Wszystko o: Aleksandra Hamkało

Data i miejsce urodzenia: 19 października 1988, Zielona Góra
Zawód: aktorka
Partner: Filip Kalinowski (2012-)
Dzieci: Jagna (2016)
Wzrost: 162 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @olahamkalo


Kariera

Aleksandra Hamkało pierwsze kroki w kierunku kariery aktorskiej zaczęła stawiać już w wieku trzech lat – wystąpiła wówczas w reklamie telewizyjnej. Na dużym ekranie zadebiutowała z kolei w 1999 roku w polskim filmie fantastycznym „Odlotowe wakacje”, w którym wcieliła się w postać Wandy. W 2007 roku ukończyła IX Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu, a w 2012 roku ukończyła studia we wrocławskiej filii Wydziału Aktorskiego PWST w Krakowie. W 2009 roku wystąpiła w teledysku do utworu „Ov Fire And The Void” zespołu Behemoth. Trzy lata później otrzymała główną rolę w dramacie „Big Love”. W 2012 roku zdobyła Nagrodę Publiczności na XXX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. W tym samym roku dostała nagrodę za najlepszy debiut aktorski na koszalińskim festiwalu Młodzi i Film oraz była nominowana do Złotej Kaczki.

Życie prywatne

Gwiazda jest córką aktora Józefa Hamkały. W 2012 roku wyszła za Filipa Kalinowskiego. Cztery lata później na świat przyszła ich córka Jagna. W 2020 roku Aleksandra Hamkało ogłosiła, że jest w ciąży i niebawem spodziewa się drugiego dziecka.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO