Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Alaksandr Łukaszenka kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, żona, dzieci. Życiorys, data urodzenia, wiek, wzrost, Instagram

Wikimedia / CC license

Alaksandr Łukaszenka (a właściwie Alaksandr Ryhorawicz Łukaszenka) urodził się 30 sierpnia 1954 roku w Kopysiu. Jest białoruskim politykiem i prezydentem Białorusi. Przez wiele państw nie jest jednak uważany za legalnego przywódcę tego kraju.

Wszystko o: Alaksandr Łukaszenka

Pełne imię i nazwisko: Alaksandr Łukaszenka
Data i miejsce urodzenia: 30 sierpnia 1954 / Kopyś
Zawód: polityk
Partnerka: Halina Łukaszenka (od 1975)
Dzieci: Mikołaj Łukaszenka / Wiktar Łukaszenka / Dzmitryj Łukaszenka
Wzrost: brak informacji
Waga: brak informacji
Instagram: brak informacji


Kariera

Alaksandr Łukaszenka jest aktywny politycznie od dekar. W 1969 roku wstąpił do Rewolucyjnego Komunistycznego Związku Młodzieży czyli Komsomołu, gdzie do jego zadań należało między innymi zajmowanie się propagandą. W roku 1990 został deputowanym do Rady Najwyższej BSRR (Rady Najwyższej Republiki Białorus)i XII kadencji. Od 20 lipca 1994 jest Prezydentem Republiki Białorusi, a od 20 stycznia 2000 Przewodniczącym Najwyższej Rady Państwowej Związku Rosji i Białorusi. W wielu krajach na całym świecie nie jest uznawany za legalnego przedstawiciela Białorusi, a wątpliwości wzbudzają zwłaszcza wolność słowa i poziom demokracji w jego kraju. Od 2020 za legalnego przywódcę nie uznają go między innymi Stany Zjednoczone, Wielka Brytania czy Unia Europejska.

Życie prywatne

Życie prywatne białoruskiego polityka jest owiane tajemnicą. Wiadomo, że od 1975 roku jego partnerką jest Halina Łukaszenka. Jego dziećmi są Mikołaj, Wiktar i Dzmitryj.


Może zainteresują Cię także:
Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO