Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Jerzy Łapiński, aktor ze "Złotopolskich", nie żyje. Miał 79 lat

AKPA

Wczoraj dotarła do nas smutna wiadomość - Jerzy Łapiński, znany ze swoich ról np. w „Złotopolskich” zmarł w wieku 79 lat. O jego śmierci poinformowała córka za pośrednictwem swojego facebookowego profilu, dodając poruszający wpis, w którym pożegnała swojego ojca: 

Żegnaj tato

Nieznana pozostaje przyczyna zgonu aktora. Pamiętacie w jakich jeszcze filmach, serialach i spektaklach grał ten wybitny aktor

 


Kim był Jerzy Łapiński? 

W 1963 roku udało mu się ukończyć PWSFTiT im. Leona Schillera w Łodzi. Występował głównie w teatrach i to tych największych. Można było zobaczyć go w Teatrze Narodowym w Warszawie, Teatrze Ziemi Łódzkiej, Teatrze Wybrzeże w Gdańsku czy Teatrze Dolnośląskim w Jeleniej Górze. Nic dziwnego, ze poszedł taką drogą - jego dziadek to Stanisław Łapiński (poprosił go o przyjęcie jego nazwiska), a jego matka występowała pod panieńskim nazwiskiem: Krystyna Łapińska. Nie mógł więc nie zostać aktorem - w takiej rodzinie! 

Można było oglądać go w takich produkcjach jak „Miodowe lata”, „Plebania”, „Złotopolscy”, „1920. Wojna i miłość” czy „Słodkie życie”. To on był głosem Korneliusza Knota w filmach o czarodzieju „Harrym Potterze”. Łapiński za zasługi dla kultury oraz państwa otrzymał wiele odznaczeń m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Srebrny Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” czy Złoty Krzyż Zasługi. 

Składamy rodzinie najszczersze kondolencje. 


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod 
2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO