Kim jest?

Akon – wykonawca hitu Smack That. Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, żona, dzieci

flickr.com/M Silberman/CC BY-SA 2.0

Akon, czyli Aliaume Damala Badara Akon Thiam, jest amerykańskim piosenkarzem i raperem. Największą popularność przyniosły mu takie przeboje jak „Smack That”, „Lonely”, „Right Now” czy „I Wanna Love You”. Jest laureatem wielu nagród, w tym Billboard Music Award, American Music Award, World Music Award i BET Hip Hop Award. Sprawdźcie, czy wiecie o nim wszystko.

Wszystko o: Akon

Pełne imię i nazwisko: Aliaume Damala Badara Akon Thiam
Data i miejsce urodzenia: 30 kwietnia 1973, Saint Louis, USA
Zawód: piosenkarz, producent muzyczny, raper
Partner: Tomeka Thiam
Dzieci: Mahommed, Lil’Ali, Jah Jah
Wzrost: 180 cm
Waga: brak informacji
Instagram: @akon


Kariera

Akon urodził się jako dziecko perkusisty jazzowego Mora Thaima. Karierę rozpoczął w 2004 roku, gdy wydał debiutancki album zatytułowany „Trouble”. Znalazł się na nim utwór „Lonely”, który stał się światowym przebojem. Dwa lata później artysta nagrał drugą płytę „Konvicted”, która powstała we współpracy między innymi z Eminemem, Snoop Doggiem i Sytlesem P. Krążek odniósł duży sukces i zebrał wiele pozytywnych recenzji. W 2007 roku muzyk w celu promowania albumu odbył trasę koncertową, zjawiając się również na Coke Live Music Festival w Polsce. W 2008 roku wydał trzecią płytę „Freedom”. W ciągu kolejnych lat Akon wydał albumy „El Negreeto” (2019), „Akonda” (2019) i „Konnect” (2020). Gwiazdor wystąpił też w kilku filmach. W 2012 roku zadebiutował w nigeryjskim dramacie „Black November”. Pojawiał się również w „American Heist” (2014) i „Popstar: Never Stop Never Stopping” (2016).

Życie prywatne

Piosenkarz ma żonę, Tomekę Thiam, z którą ma trójkę dzieci – Lil’Ali, Mahommeda i Jah Jah. Ma również dwoje dzieci z innych związków.
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO