Wiek, wzrost, waga, instagram, filmografia, mąż, żona, dzieci

Agnieszka Chylińska - kim jest? Wiek, wzrost, waga, Instagram, kariera, mąż, dzieci

AKPA

Agnieszka Chylińska jest polską piosenkarką, autorką wielu tekstów piosenek, byłą wokalistką zespołu ONA. Często występuje również w telewizji – jest bowiem jurorką w popularnym programie stacji TVN. Od pewnego czasu jest również autorką książek do dzieci. Chylińskiej nie da się nie znać i jak mówi wiele osób – nie da się nie lubić. Kim jest Agnieszka Chylińska?

Wszystko o: Agnieszka Chylińska

Pełne imię i nazwisko: Agnieszka Barbara Chylińska
Data i miejsce urodzenia: 23 maja 1976, Gdańsk
Zawód: piosenkarka, pisarka
Partner: Krzysztof Krysiak (2002-2003; rozwód), Marek (mąż od 2010 – obecnie)
Dzieci: Ryszard (2006), Estera (2010), Krystyna (2013)
Wzrost: 175 cm
Waga: ok. 50 kg
Instagram: @agnieszka.chylinska

Kariera muzyczna

W szkole średniej zaczęła odnosić pierwsze sukcesy muzyczne. Udział w konkursie Festiwalu Piosenki Francuskiej w 1994 roku (gdzie zajęła III miejsce) był dla niej przełomowy. Posypało się kilka propozycji, ale Chylińska przyjęła dopiero tę od Grzegorza Skawińskiego – miała śpiewać w zespole Skawalker. Ostatecznie zmieniono nazwę zespołu na O.N.A, a w 1995 roku wydali oni pierwszą płytę - „Modlishka”.
W 2003 roku zespól rozpadł się, a Chylińska skompletowała zespół muzyków i zaczęli występować pod jej nazwiskiem. I tak powstał pierwsza solowa pływa „Winna”. Później wydała „Modern Rocking”, gdzie testowała nowe opcje muzyczne. Wylansowała takie przeboje jak „Nie mogę cię zapomnieć”, „Winna”, „Koła czasu” czy „Mam zły dzień”.
W 2018 roku wydała solowy album „Pink Punk”, a w grudniu 2019 roku ruszyła w trasę koncertową wieńczącą jej 25-lecie na scenie muzycznej. Zapowiedziała nowy album, który ma powstać we współpracy z Owsiakiem.


Działalność pozamuzyczna

Jest jurorką w programie „Mam talent!”. W latach 2015-2017 była jurorką w programie „Mali giganci”. Wystąpiła gościnnie w kilku produkcjach m.in. w „Niani”. Użyczyła swojego głosu złej królowej w filmie animowanym „7 krasnoludków: Las to za mało – historia jeszcze prawdziwsza” i jako Gocha zaśpiewała piosenkę „Ja siłę mam” w animacji „Disco Robaczki”.

Życie prywatne

Jej pierwszym mężem był menedżer działu marketingu wytwórni Sony Music, Krzysztof Krysiak. Byli małżeństwem przez rok – w latach 2002-2003. Później Chylińska poznała Marka, który zajmował się projektowaniem okładek i plakatów O.NA. W 2010 roku pobrała się z nim. Doczekali się trójki dzieci: Ryszarda, Estery i Krystyny.


Może zainteresują Cię także:Dodaj komentarz

Przepisz kod2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO