Wydał w tej sprawie oświadczenie

Adam Małysz z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa. Przestrzega fanów

AKPA

W kwestii koronawirusa zaczynamy mieć coraz luźniejsze stosunki. Wydaje nam się, że zluzowanie obostrzeń to jasny znak, że nie ma już zagrożenia. Niektórzy przestają myć odpowiednio często ręce i przestają nosić maseczki. Tymczasem zagrożenie nadal jest bardzo realne… Widzimy to w momencie, kiedy ktoś, kogo znamy ogłasza, że zachorował na koronawirusa. A teraz to Adam Małysz poinformował swoich fanów, że zobaczył pozytywny wynik w teście na koronawirusa. 

Adam Małysz ma koronawirusa

Po tym, kiedy sportowiec dowiedział się, że osoba z jego otoczenia miała pozytywny wynik na koronawirusa - postanowił również to sprawdzić. Otrzymał bliźniaczy wynik, ale uspokoił swoich fanów, bo w jego przypadku choroba przechodzona jest w sposób bezobjawowy: 

Witajcie kochani. Tydzień zaczynam niezbyt dobrą wiadomością. Po tym, jak jedna z osób, z którymi miałem kontakt w ostatnich dniach, miała pozytywny wynik testu na Covid-19, zdecydowałem poddać się badaniu. Okazało się, że zachorowałem na koronawirusa. Na szczęście na razie choroba przebiega bezobjawowo. Mam nadzieję, że tak będzie do wyzdrowienia

 


Z wiadomych względów - musi pozostać w izolacji i poinformować wszystkich, którzy mieli z nim kontakt, że taki pozytywny test otrzymał. Co więcej - skoczek postanowił przestrzec fanów, aby byli odpowiedzialni i na siebie uważali: 

Ruszyły także procedury obowiązujące w takiej sytuacji, a więc między innymi kwarantanna oraz poinformowanie osób, z którymi się spotykałem. Piszę o zarażeniu również tutaj, by chronić innych i ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa. To ważne, by wszyscy, którzy mieli ze mną kontakt w ostatnim czasie, przebadali się i podjęli niezbędne w takich okolicznościach środki ostrożności. Jak wiecie, przestrzegam zasad bezpieczeństwa, ale okazuje się, że to nie wystarcza. Niech ta sytuacja będzie i dla Was przestrogą – dbajcie o siebie i uważajcie 

Mamy nadzieję, że Małysz do samego końca będzie przechodził chorobę bezobjawowo. Trzymamy kciuki za szybki powrót do zdrowia. 
Dodaj komentarz2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO