Kim jest?

Adam Lambert - nowy wokalista Queen. Wiek, wzrost, waga, Instagram, dzieci, partner, kariera

wikipedia.org

Adam Lambert to amerykański piosenkarz, autor tekstów, a także aktor teatralny. Zaistniał w maju 2009 roku, kiedy wystąpił w programie "American Idol", gdzie zajął drugie miejsce. Ale jak dobrze znacie Lamberta prywatnie? 

Wszystko o: Adam Lambert 

Pełne imię i nazwisko: Adam Mitchel Lambert 
Pseudonim: Glambert
Data i miejsce urodzenia: 29 stycznia 1982, Indianapolis
Zawód: piosenkarz, aktor, autor tekstów 
Partner: Oliver Gliese (partner od 2020 - obecnie)
Dzieci: brak 
Wzrost: 185 cm 
Waga: ok. 82 kg 
Instagram: @adamlambert

Wczesne lata 

Jest synem projektantki wnętrz Leili i programisty Ebera Lamberta. Ma młodszego brata Neila. Dorastał w San Diego, Kalifornia. Od najmłodszych lat interesował się muzyką i wystąpieniami publicznymi. Pierwszy raz na scenie zadebiutował mając zaledwie 10 lat. W szkole średniej brał udział w konkursach wokalnych. Kilka lat później występował w teatrze np. w musicalach. W pierwszą zagraniczną trasę koncertową wyruszył, kiedy miał 19 lat. 


Kariera 

W 2009 roku w San Francisco pojawił się na przesłuchaniu do ósmej edycji American Idol, gdzie śpiewał piosenki Michaela Jacksona i zespołu Queen. Zajął drugie miejsce. W tym samym roku ukazał się również jego debiutancki solowy album - "For Your Entertainmen". W 2010 roku wyruszył w trasę koncertową. W 2012 roku wydał drugi album. W 2011 roku postanowiono również, że to Adam Lambert zostanie nowym wokalistą śpiewającym z Queen. Ma to miejsce do dzisiaj, koncerują pod nazwą Queen+ Adam Lambert. Na swoim koncie ma jeszcze dwie inne, solowe płyty. 

Życie prywatne 

Od 2009 roku, kiedy pojawił się na łamach magazynu "Rolling Stone", podkreśla swoją orientację seksualną. Jest zdeklarowanym homoseksualistą, co ogłosił właśnie w tejże gazecie. Od 2020 roku spotyka się z Oliverem Gliese, duńskim tancerzem. 

Kontakt, numer telefonu, adres zamieszkania, adres email
Dodaj komentarz 
2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO