Gdzie obejrzeć

W słusznej sprawie
„W słusznej sprawie” to trzymający w napięciu film kryminalny z gwiazdorską obsadą. W role głównych bohaterów wcielili się Ed Harris, Sean Connery i Laurence Fishburne. Film porusza problem amerykańskiego wymiaru sprawiedliwości oraz kary śmierci. Bohaterowie przeprowadzą śledztwo, od którego będzie zależało życie jednego ze skazańców twierdzącego, że jest niewinny. Produkcja jest świetną propozycją dla wielbicieli historii opowiadających o tajemniczych zbrodniach.

Rok produkcji: 1995
Oryginalny tytuł: Just Cause
Gatunek: Thriller
Produkcja: USA
Reżyseria: Arne Glimcher
Scenariusz: Jeb Stuart / Peter Stone

"W słusznej sprawie"/Materiały prasowe

Opis filmu

Film przedstawia historię szanowanego profesora prawa z Harvardu, Paula Armstronga, który jest przeciwnikiem kary śmierci. W pewnym momencie zwraca się do niego z prośbą o pomoc czarnoskóry i młody Bobby Earl Ferguson, który został skazany na karę śmierci za brutalne zamordowanie dziesięcioletniej dziewczynki. Mężczyzna prosi Paula o wsparcie przy wniesieniu apelacji. Początkowo Armstrong ma wątpliwości, czy powinien zająć się tą sprawą, jednak za namową swojej żony, Laurie, ostatecznie postanawia to zrobić. Wkrótce rozpoczyna prywatne śledztwo, w którym natychmiast natrafia na liczne przeszkody. Jedną z nich okazuje się nieugięty szeryf Tanny Brown, który prowadził dochodzenie w sprawie morderstwa. Postanowi on zrobić wszystko co w jego mocy, żeby nie dopuścić do zmiany wyroku. Tymczasem Paul nieświadomie wystawi rodzinę na niebezpieczeństwo.

Warto też obejrzeć inne produkcje opowiadające o zagadkowych zbrodniach. Polecamy filmy „Zodiak” i „Bagienna cisza”. Godny uwagi jest również mrożący krew w żyłach thriller „Po sąsiedzku z mordercą”.

Obsada

Ed Harris – Blair Sullivan
Sean Connery – Paul Armstrong
Laurence Fishburne – Tanny Brown
Blair Underwood – Bobby Earl
Christopher Murray – T.J. Wilcox
Kate Capshaw – Laurie Armstrong
Scarlett Johansson – Kate
Ruby Dee – Evangeline

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO