Gdzie obejrzeć

Konwój
„Konwój” to pełnometrażowy film z z gatunku thriller produkcji polskiej. Reżyserem oraz scenarzystą jest Maciej Żak. Produkcją zajął się Jacek Rzehak, zaś za dystrybucję odpowiada Kino Świat. Premiera miała miejsce 13 stycznia 2017r. Ciekawostką jest, że prapremiera, z uwagi na tematykę filmu odbyła się w zakładzie karnym, w którym również miało miejsce spotkanie z autorów i aktorów z więźniami.

Tytuł oryginalny: Konwój 
Gatunek: Thriller
Reżyseria: Maciej Żak 
Scenariusz: Maciej Żak 
Rok premiery: 2017
Kraj: Polska 
Platforma: Player.pl

Materiały prasowe

Konwój – Opis fabuły

To historia bez upiększeń i przerysowania. Rozpoczyna się w momencie kiedy przełożony aresztu śledczego – dyrektor Nowacki odnajduje zaginionego sierżanta Zawadę, ukrywającego się przed światem i obowiązkami. Jest on niezbędny do wykonania wyjątkowo trudnej misji -  transportu niebezpiecznego więźnia. Zostaje dowódcą konwoju, w którego skład wchodzą ludzie, których przeszłość nie należy do najprostszych. Jednym z nich jest zięć Nowackiego – Feliks. Jego charakter zdecydowanie nie wpasowuje się w ramy wymagań dla funkcjonariuszy służby więziennej, lecz czego się nie robi dla rodziny… Niestety, jego niekompetencja stanie się jedną z przyczyn utraty kontroli nad konwojem. Dyrektor organizuje posiłki i rusza w pościg za przestępcami. Jego wielka motywacja dowodzi podejrzeń, że wraz z konwojem przewożona jest ukryta prawda związana z Nowackim. Tymczasem w ekipie pościgu i konwojentów narasta napięcie, przemieszanie charakterów i stałe ryzyko prowadzi do wybuchów emocji i zwrotów akcji. Sprawiedliwość wymierzana będzie na własną rękę! Film dostępny jest obecnie w serwisach Player.pl, TVP VOD czy CDA.pl.

Konwój – obsada

Robert Więckiewicz jako Sierżant Andrzej Zawada
Janusz Gajos Przemysław Bluszcz jako Sierżant Berg
Łukasz Simlat jako Kapral Maciąg
Ireneusz Czop jako Kulesza / Nauczyciel
Tomasz Ziętek jako Feliks
Agnieszka Żulewska jako Ewa
Dorota Kolak jako Nowacka

W filmie wystąpił między innymi Robert Więckiewicz, którego podziwiać możemy także w produkcjach Dom zły czy Wałęsa. Człowiek z nadziei.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO