Gdzie obejrzeć

Góra Dantego
Katastrofy naturalne i nieposkromiona siła matki natury od lat są przedmiotem ludzkiej fascynacji czy strachu. Nic więc dziwnego, że znajduje to swoje odzwierciedlenie w dziełach kultury – książkach, filmach czy serialach. Najlepsze z nich są prawdziwymi perełkami światowej kinematografii. Jednym z filmów godnych polecenia jest z pewnością „Góra Dantego”.

Tytuł oryginalny: Dante's Peak
Gatunek: Thriller / Katastroficzny
Reżyseria:  Roger Donaldson
Scenariusz: Leslie Bohem
Rok: 1997
Kraj: USA 

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu

Głównym bohaterem filmu „Góra Dantego” jest Harry Dalton – naukowiec zajmujący się badaniem aktywności wulkanicznej. Jego pasję podziela również żona, która niestety ginie w wyniku erupcji wulkanu w Ameryce Południowej. Mężczyzna chce ukoić swój smutek pracą i rzuca się w wir obowiązków. Ostatecznie trafia do Cascade Mountains – tuż w pobliżu niesławnego wygasłego wulkanu Góry Dantego. Naukowiec szybko odkrywa, że wulkan budzi się ze snu i istnieje poważne ryzyko wybuchu. Nikt jednak nie bierze na poważnie jego ostrzeżeń. Ostatecznie dochodzi jednak do katastrofy, która może mieć fatalne skutki. Film obejrzeć można za pośrednictwem serwisów VOD – znajdziemy go między innymi na Netfliksie, Chili i iTunes. Poniżej natomiast znajdziecie jego zwiastun i obsadę.

Obsada

Pierce Brosnan
Linda Hamilton
Jamie Renée Smith
Jeremy Foley
Elizabeth Hoffman
Charles Hallahan
Grant Heslov
Arabella Field
Tzi Ma
Brian Reddy
Lee Garlington
Bill Bolender

Thrillery potrafią nas przykuć do ekranu na długie godziny. Nic więc dziwnego, że najlepsze nawet po latach cieszą się sporą widownią, Ze swojej strony polecamy również filmy Blue Velvet, Push i Negocjator.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO