Gdzie obejrzeć

Śmierć dziecioroba
Zrealizowany w 1990 roku film „Śmierć dziecioroba” w reżyserii Wojciecha Nowaka to opowieść o życiu polskiej prowincji. Główny bohater po powrocie ze służby w wojsku zrobi wszystko, żeby uniknąć ożenku z ciężarną narzeczoną. Na przeszkodzie do uniknięcia odpowiedzialności stanie mu jednak jej wpływowy ojciec oraz lokalna społeczność. Będzie musiał nieźle się natrudzić, aby znaleźć wyjście z tej sytuacji. W filmie wystąpiły między innymi takie gwiazdy polskiego kina jak Beata Tyszkiewicz, Marek Kasprzyk i Krystyna Feldman.

Rok produkcji: 1990
Gatunek: Dramat obyczajowy
Produkcja: Polska
Reżyseria: Wojciech Nowak
Scenariusz: Wojciech Nowak

Śmierć dziecioroba/Materiały prasowe

Opis filmu

Akcja filmu rozgrywa się na polskiej prowincji. Ze służby w wojsku wraca lokalny łamacz damskich serc, Januszek. W domu czeka na niego Blada, która jest z nim w ciąży. Kobieta jest córką szefa miejscowej bezpieki, który swojemu przyszłemu zięciowi zapewnił skrócenie służby wojskowej. Januszek, który zamiast o ślubie marzy o kolejnych miłosnych podbojach, wcale nie śpieszy się do zawarcia małżeństwa. W miarę możliwości stara się unikać swojej nerwowej narzeczonej i jej twardego ojca. Chociaż Blada kontroluje jego każdy krok, Januszek dalej ogląda się za innymi kobietami i wkrótce zdradza swoją przyszłą małżonkę z jej własną ciotką, Lalą. Pomimo swojego uporu i uników ostatecznie jednak staje z Bladą przed ołtarzem. Czy prowincjonalny Casanova znajdzie jeszcze wyjście z tej nieciekawej sytuacji?

Polecamy również filmy „Uciekająca panna młoda” oraz „Melancholia”. Warto też obejrzeć słynny musical „Skrzypek na dachu”, który porusza zagadnienie małżeństwa w tradycyjnych i zamkniętych społecznościach.

Obsada

Beata Tyszkiewicz – Lala
Anna Majcher – Blada
Marek Kasprzyk – Januszek Mysior
Katarzyna Węglicka – Danka
Robert Płuszka – Staś
Grażyna Trela – Wiśka
Kama Kowalewska – Celina
Zbigniew Kosowski – Glaen
Krystyna Feldman – Kopciowa

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO