Gdzie obejrzeć

Potop online
Trylogia Henryka Sienkiewicza to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury. Nic więc dziwnego, że wszystkie trzy powieści mistrza pióra doczekały się filmowych adaptacji. Nie brakuje w nich genialnych kreacji aktorskich i wzruszających momentów. Jedną z takich produkcji jest film pod tytułem „Potop”, który zadebiutował w 1974 roku. 

Tytuł oryginalny: Potop
Gatunek: Historyczny 
Reżyseria: Jerzy Hoffman
Scenariusz: Jerzy Hoffman / Adam Kersten / Wojciech Żukrowski
Rok produkcji: 1974
Kraj: Polska

Kadr z filmu "Potop"

Opis filmu

Akcja produkcji rozgrywa się w latach 1655-1660, w których Polskę zaatakowały szwedzkie wojska. Głównym bohaterem filmu „Potop” jest Andrzej Kmicic (kultowa rola Daniela Olbrychskiego), który zaręczony jest z Oleńką Billewiczówną (Małgorzata Braunek). Kmicic początkowo opowiada się po stronie rodu Radziwiłłów, który zdradziecko kolaboruje ze szwedzkim agresorem. Mężczyzna zdaje sobie sprawę, że odbierany jest teraz jako zdrajca i stracił swoje dobre imię. W odwecie porywa księcia Bogusława (Leszek Teleszyński), którego zamierza doprowadzić przed majestat króla polskiego. Bogusławowi udaje się jednak poważnie ranić Andrzeja i uciec. Kmicic wkrótce dochodzi do siebie i zamierza zrobić wszystko w celu oczyszczenia się z piętna zdrajcy. Film obecnie dostępny jest na streamingowej platformie Player. Poniżej możecie natomaist obejrzeć jego zwiastun i zapoznać się z obsadą polskiej produkcji. 


Gdzie obejrzeć cały film Potop i spawdzić obsadę ? Sprawdź podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Potop online. Pełną obsadę filmy Potop znajdziesz poniżej.
Czy film dostępny jest na Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV, Lektor PL ?

Obsada 

Daniel Olbrychski
Malgorzata Braunek
Tadeusz Łomnicki
Kazimierz Wichniarz
Krzysztof Kowalewski
Władysław Hańcza
Leszek Teleszyński
Ryszard Filipski
Wiesława Mazurkiewicz
Franciszek Pieczka
Leslaw Janicki
Waclaw Janicki
Bruno O'Ya

Szukasz innych polskich produkcji? Sprawdź filmy Galimatias, czyli kogel mogel II i Zakochany anioł

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO