Gdzie obejrzeć

M jak miłość
„M jak miłość” to polski serial telewizyjny produkowany przez firmę MTL Maxfilm. Emisję rozpoczęto w 2000r. Na kanałach TVP2, TVP Polonia i TVP Seriale.  Tytułową piosenkę od odcinka 1 do 843, wykonywał Wojciech Gąssowski. Od odcinka 844 serial rozpoczyna piosenka Beaty Kozidrak „Nie pytaj o miłość”. Dotychczas powstało 19 sezonów tej serii i dalej tworzone są nowe. Jest to jeden z najpopularniejszych seriali w historii polskiej telewizji. 16 września 2013 został wyemitowany 1000 odcinek serialu. Z tej okazji odbyła się specjalna jubileuszowa gala :1000 razy M jak miłość”. Wręczono na niej nagrody Kryształowego Serca dla aktorów grających w serialu. Produkcja otrzymała wyjątkową statuetkę Telekamery – Platynową Telekamerę. „M jak miłość” powstało na fali popularności Klanu, również emitowanego w TVP. Szybko jednak przewyższył on wyniki oglądalności i stał się najchętniej oglądanym programem w Polsce. W marcu 2005r. Pobił rekord oglądalności na poziomie 12,6 mln widzów. Obecnie serial nadal nosi miano najpopularniejszego w Polsce, a każdy odcinek ogląda 6 mln osób.

Tytuł oryginalny: M jak miłość
Gatunek: Dramat / Obyczajowy
Rok premiery: 2000
Kraj: Polska
Platforma: TVP VOD

Materiały promocyjne serialu

M jak miłośc - opis fabuły

M jak miłość to opowieść o kilkupokoleniowej rodzinie Mostowiaków, ich codziennym życiu, problemach, zmaganiach z przeciwnościami losu, sukcesach i porażkach. Mieszkająca na wsi Grabina rodzina, na ekranie przeżywa historie, które znalazłyby odzwierciedlenie w życiu wielu widzów. Rodzinne kłótnie przeplatane ślubami i urodzinami nowych członków, dramaty codziennego życia, czasem jednak bardziej niecodziennego występują na przemian z przezabawnymi elementami, postaciami i sytuacjami jakie maja miejsce w życiu rodziny i przyjaciół Mostowiaków. Serial cechuje wielowątkowość, jednak wszystkie postaci mają ze sobą coś wspólnego. Widzimy historie zarówno seniorów Mostowiaków jak i przyjaciół ich dzieci, a nawet dzieci ich dzieci. Jednym z kultowych wydarzeń tego serialu była tragiczna śmierć Hanki Mostowiak, żony Marka. Grana przez Małgorzatę Kożuchowską postać straciła życie w wypadku samochodowym, zrealizowanym w tak nietypowy sposób, że stało się to przedmiotem żartów wśród widzów i internatuów. Niemniej, taka akcja tylko przysporzyła popularności i dziś „M jak Miłość” uznawane jest za jeden z kultowych polskich seriali

M jak miłość - obsada

Przez 19 lat emisji serialu pojawiło się w nim kilkuset aktorów. Przedstawiamy zatem tą część obsady, która gra w serialu od samego początku i stanowi swego rodzaju kultową grupę aktorów tej serii.

Teresa Lipowska jako Barbara Mostowiak
Dominika Ostałowska jako Marta Mostowiak
Małgorzata Pieńkowska jako Maria Rogowska
Rafał Mroczek jako Paweł Zduński
Marcin Mroczek jako Piotr Zduńsk
Andrzej Precigs jako Zbigniew Filarski
Hanna Mikuć jako Krystyna Filarska-Marszałek
Sławomir Holland jako Staszek Popławski
Krystian Domagała jako Mateusz Mostowiak
Weronika Rosati jako Anna Waszkiewicz
Anna Mucha jako Magdalena Marszałek

Lubisz polskie seriale? Przeczytaj również o Pierwszej Miłości i Czterech pancernych i psie.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO