Gdzie obejrzeć

Ludzie i bogowie gdzie obejrzeć online?
„Ludzie i bogowie” to wyreżyserowany przez Bodo Koxa polski serial wojenny, który można oglądać od 13 września 2020 roku na TVP. Produkcja opowiada historię oddziału o kryptonimie „Pazur”, zajmującego się w czasie II wojny światowej likwidacją osób skazanych przez sądy podziemne. W obsadzie znaleźli się między innymi Dawid Dziarkowski, Jacek Knap, Aleksandra Justa i Marianna Zydek. Serial nie tylko przybliża realia znajdującej się pod okupacją Warszawy, ale również stawia pytania o moralny wymiar działania walczących żołnierzy.

Gatunek: Dramat
Liczba sezonów: 1
Twórcy: Bodo Kox
Rok premiery: 2020
Kraj: Polska
Platforma: tvp.vod.pl

Ludzie i bogowie / Materiały prasowe

Opis serialu

Serial opowiada o losach oddziału likwidacyjnego kontrwywiadu Armii Krajowej o kryptonimie „Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie. Fabuła została oparta na historii oddziału bojowego kontrwywiadu „Wapiennik”, który został powołany do życia w 1941 roku. Do jego zadań należało likwidowanie osób, które zostały skazane na karę śmierci przez sądy podziemne. Akcja serialu rozgrywa się wokół wydarzeń związanymi z dwoma przyjaciółmi – dowódcą oddziału, Leszkiem Zarębą o pseudonimie „Onyx” oraz Tadeuszem Korzeniowskim, ukrywającym się pod pseudonimem „Dager”. Pierwszy z nich do swoich obowiązków zawsze podchodzi z opanowaniem i pewnością siebie. Z czasem jednak zaczynają narastać w nim wątpliwości, co do słuszności swojego postępowania. Z kolei „Dagera” nie dręczą wcale wyrzuty sumienia i postanawia za wszelką cenę zemścić się na okupancie.

Polecamy również inne produkcje opowiadające o Warszawie z czasów okupacji, takie jak „Miasto 44” czy „Zakazane piosenki”. Warto też obejrzeć poruszający film „Róża” z udziałem Agaty Kuleszy.

Obsada

Dawid Dziarkowski – Tadeusz „Dager” Korzeniewski
Jacek Knap – Leszek „Onyx” Zaremba
Aleksandra Justa – Maria Zaręba
Marianna Zydek – Jadwiga Koman
Anna Karczmarczyk – Bronka Lenart
Maja Rybicka – Róża
Anna Mrozowska – Zosia
Julian Świeżewski – Józef „Zimny” Marczewski
Adam Wietrzyński – Adam „Waga” Korzeniewski

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO