Gdzie obejrzeć

Chłopaki nie płaczą
„Chłopaki nie płaczą” to pełnometrażowy film fabularny z gatunku komedii. Reżyserem jest Olaf Lubaszenko, zas scenariusz stworzył Mikołaj Korzyński. Wytwórniami tego tytułu są: Studio Filmowe Perspektywa, Canal+ Polska, Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie i Best Film. Premiera miała miejsce 25 lutego 2000r. Film przez lata zyskał uznanie młodych pokoleń i dziś stanowi jeden z ważnych elementów pop kultury. 

Tytuł oryginalny: Chłopaki nie płaczą
Gatunek: Komedia
Reżyseria: Olaf Lubaszenko
Scenariusz: Mikołaj Korzyński
Rok premiery: 2000
Kraj: Polska

 

Materiały prasowe

Chłopaki nie płaczą – opis fabuły 

To historia młodych przyjaciół: Kuby i Oskara, których pechowo rozpoczęty dzień przemienia się w istną kaskadę niefortunnych zdarzeń. Na wstępie, młody i dobrze zapowiadający się skrzypek przyjmuje na klatę zerwanie z dziewczyną. Całkowicie się tego nie spodziewał i zabrało mu trochę czasu, nim doszedł do siebie, efektem czego spóźnił się na egzamin na Uniwersytecie Muzycznym. Profesorowie nie znali litości i dali mu drugą szansę dopiero w sesji poprawkowej. Po powrocie do domu pojawia się nadzieja na przyjemniejsze zakończenie wieczoru, Oskar proponuje skorzystanie z usług agencji towarzyskiej. Z całą pewnością to właśnie to wydarzenie przesądziło o rozpoczęciu karuzeli nieprzewidywalnych wydarzeń. Gdy koledzy są już po zabawie, okazuje się, że nie mają czym za nią zapłacić. Alfons nie zastanawia się długo, w jaki sposób odzyska pieniądze. Zabiera kosztowną figurkę wujka Kuby, w którego mieszkaniu się znajdują. Ten postanawia ją odzyskać i następnego dnia zastawia swoje skrzypce w lombardzie, po czym idzie do agencji żeby wykupić skradziony przedmiot. I znowu ma pecha! Trafia w sam środek gangsterskich porachunków. Rozpoczyna się strzelanina i następuje chaos, w którym jeden z gangusów traci walizkę z pieniędzmi. Jej los jest niewyjaśniony, a że Kuba znalazł się w niewłaściwym miejscu i czasie, pierwszą osobą, którą obwinili o kradzież jest właśnie on. Ruszają za nim w pościg po całej Polsce. Jaki będzie finał tych porachunków? Film niestety nie znajduje się w oficjalnej ofercie żadnego z serwisów streamingowych. 

Chłopaki nie płaczą – obsada

Maciej Stuhr jako Kuba Brenner
Cezary Pazura jako Fred
Michał Milowicz jako "Bolec", syn "Szefa"
Mirosław Zbrojewicz jako Andrzej "Grucha"
Anna Mucha jako Lili
Bohdan Łazuka jako "Szef"
Wojciech Klata jako Oskar
Monika Ambroziak jako "Cycofon"

W filmie wystąpił między innymi Cezary Pazura, którego podziwiać możemy także w komediach Kiler czy Kariera Nikosia Dyzmy.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO