Gdzie obejrzeć

Casanova online Obsada, gdzie obejrzeć ?

„Casanova” to komediowy film kostiumowy z Heathem Ledgerem i Sienną Miller w rolach głównych. Film z przymrużeniem oka opowiada o jednym z najsłynniejszych awanturników i uwodzicieli w historii Europy. Produkcja w bardzo luźny sposób nawiązuje do barwnego życia Giacomo Casanovy, który podróżował po osiemnastowiecznych europejskich stolicach i opisywał panujące w nich realia w swoich pamiętnikach. W filmie nie brakuje wielkich romansów, brawurowych scen walki oraz niesamowitych przygód – nawet z udziałem groźnej Świętej Inkwizycji.

Tytuł oryginalny: Casanova
Gatunek: Komedia romantyczna
Rok produkcji: 2005
Premiera: 3 września 2005
Reżyseria: Lesse Hallström
Scenariusz: Jeffrey Hatcher/Kimberly Simi

"Casanova"/Materiały promocyjne

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w osiemnastowiecznej Wenecji. Jednym z mieszkańców miasta jest Giacomo Casanova – słynny w całej Europie uwodziciel, awanturnik, a także pisarz. Pewnego dnia spotyka piękną i uroczą Francescę Bruni. Jest ona dość niezwykłą kobietą jak na owe czasy. Francesca jest wyzwolona, niezależna i zajmuje się pisaniem powieści, w których z zapartym tchem zaczytują się wenecjanki. Casanowa z miejsca popada w fascynację młodą kobietą i postanawia za wszelką cenę zdobyć jej względy. Pisarka jednak stanowi niełatwy orzech do zgryzienia i opiera się kolejnym zalotom swojego adoratora. Wkrótce mężczyzna z przerażeniem odkrywa, że po raz pierwszy w życiu szczerze zakochał się od pierwszego wejrzenia. Próbuje stawić czoła swojemu silnemu uczuciu, z którym nigdy wcześniej się nie spotkał. W pewnym momencie na jego drodze pojawia się nowa przeszkoda. Kontrolę nad miastem przejmuje przysłany przez Inkwizycję biskup Puccini. Groźny duchowny zamierza pozbyć się z Wenecji wszystkich wolnomyślicieli i nieszablonowych osób.


Casanova obsada, CDA, NETFLIX, VOD, gdzie obejrzeć online ?

Gdzie obejrzeć cały film Casanova ? Spawdzić obsadę filmu Casanova oraz podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Casanova online. Pełna obsada filmu Casanova i gdzie obejrzeć za darmo lektor PL znajdziesz poniżej
Casanova Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV.

Zwiastun

Obsada

Heath Ledger – Giacomo Casanova
Sienna Miller – Francesca Bruni
Jeremy Irons – Pucci
Oliver Platt – Papprizzio
Lena Olin – Andrea
Omid Djalili – Lupo
Stephen Greif – Donato
Ken Stott – Dalfonso
Helen McCrory – matka Casanovy

Macie już za sobą film „Casanova”? Jeśli tak, koniecznie obejrzyjcie komedię „Made in Italy”, która na pewno rozbawi was do łez. Fanom nieco bardziej poważnego kina polecamy natomiast poruszające dramaty „Maria Magdalena” i „Lekcje harmonii”.

 

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO