Gdzie obejrzeć

Tina (1993) online
„Tina” to film biograficzny, który opowiada o życiu słynnej amerykańskiej wokalistki, Tiny Turner. Scenariusz do niego powstał w oparciu o książkę autorstwa piosenkarki i Kurta Lodera. Produkcja ukazuje rozwój kariery artystki, poczynając od najwcześniejszych lat życia. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Angela Bassett, która za swoją kreację była nominowana do Oscara. Film jest pozycją obowiązkową dla fanów twórczości Turner.

Rok produkcji: 1993
Oryginalny tytuł: What’s Love Got To Do With It
Gatunek: Dramat / Biograficzny
Produkcja: USA
Reżyseria: Brian Gibson
Scenariusz: Kate Lanier

"Tina"/Materiały prasowe

Opis filmu

Film przedstawia historię Tiny Turner ukazując ją od najmłodszych lat artystki. Urodzona w 1938 roku Anna Mae Bullock początkowo śpiewała w kościelnym chórze. Wkrótce przeniosła się do St. Louis, gdzie zaczęła występować w lokalnym klubie. Chociaż jej pierwsze występy spotkały się z ciepłym przyjęciem publiczności, lider grupy King of Rythm, Ike Turner, nie chciał widzieć Anny w swoim zespole. Początkująca wokalistka nie zniechęciła się tym jednak, co wkrótce zaowocowało nie tylko współpracą z Turnerem, ale również małżeństwem. Z czasem piosenkarka zaczęła zdobywać popularność występując z zespołem funkcjonującym pod nową nazwą The Ike & Tina Revue. Po kryzysie w małżeństwie Tina postanowiła się usamodzielnić. Gdy wydała swój pierwszy solowy singiel „What’s Love Got To Do With It” świat muzyki stanął przed nią otworem.

Polecamy również inne produkcje poświęcone życiu gwiazd muzyki - „Rocketman” i „Bohemian Rhapsody”. Warto też obejrzeć film „Skazany na bluesa”, który opowiada historię lidera Dżemu, Ryśka Riedla.


Gdzie obejrzeć cały film Tina i spawdzić obsadę ? Sprawdź podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Tina (1993) online. Pełną obsadę filmy Tina znajdziesz poniżej.
Czy film dostępny jest na Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV, Lektor PL ?

Obsada

Angela Bassett – Anna Mae Bullock / Tina Turner
Laurence Fishburne – Ike Turner
Phyllis Yvonne Stickney – Alline Bullock
Terrence Riggis – Spider
Vanessa Bell Calloway – Jackie
Jennifer Lewis – Zelma Bullock
Khandi Alexander – Darlene
Sherman Augustus – Reggie
Tina Turner

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO