Gdzie obejrzeć

Sylvia
Film „Sylvia” to biograficzna opowieść o amerykańskiej pisarce Sylvii Plath, autorce między innymi książki „Szklany klosz”. Opowiada on o niespełnionych marzeniach niedocenionej za życia pisarki, która przegrała walkę z depresją oraz poczuciem obezwładniającej ją samotności. Żeby to przerwać, będąc już matką dwójki dzieci zdecydowała się na uczynienie ostatecznego i nieodwracalnego kroku. W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się zjawiskowa Gwyneth Paltrow, która swoją kreacją nakreśliła wierny portret artystki.

Tytuł oryginalny: Sylvia
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 2003
Premiera: 17 października 2003
Reżyseria: Christine Jeffs
Scenariusz: John Brwonlow

"Sylvia"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozpoczyna się w 1953 roku. 23-letnia Sylvia Plath jest świetnie zapowiadającą się studentką i dzięki stypendium fundacji Fulbrighta studiuje anglistykę na uniwersytecie Cambridge. Jej największym marzeniem jest stanie się uznaną poetką. Jeden ze swoich wierszy wysyła do magazynu uniwersyteckiego. Jej poezja nie spotyka się jednak z pozytywnym odbiorem. Na łamach tego samego pisma Sylvia zapoznaje się z twórczością Teda Hughesa, którym z miejsca zaczyna się fascynować. Wkrótce na przyjęciu wydawanym przez magazyn literacki dochodzi do ich spotkania. Chociaż Ted przyszedł na nie z inną dziewczyną, nie może przestać myśleć o intrygującej Sylvii. Po pewnym czasie postanawiają się ze sobą umówić i niedługo później ich relacja przemienia się w poważny związek. Po ślubie Sylvia postanawia poświęcić swoje marzenia dla nadzorowania rozwoju kariery literackiej Teda. Z czasem Ted otrzymuje Nowojorską Nagrodę Poetycką, z powodu której zabiera swoją rodzinę do Ameryki. Wkrótce Sylvia zaczyna odczuwać pustkę spowodowaną brakiem własnych sukcesów i w młodym małżeństwie powoli rodzi się kryzys. Nikt nawet nie przeczuwa, że kilka lat później pogrążona w depresji pisarka oraz matka dwójki dzieci popełni samobójstwo.

Obsada

Gwyneth Paltrow – Sylvia Plath
Daniel Craig – Ted Hughes
Michael Gambon – profesor Thomas
Blythe Danner – Aurelia Plath
Amira Casar – Assia Wevill
Lucy Davenport – Doreen
Eliza Wade – Frieda Hughes
Alison Bruce – Elizabeth

Jeśli obejrzeliście już film „Sylvia”, zachęcamy do zobaczenia innego świetnego dramatu „Na wyciągnięcie ręki”. Polecamy również zapoznać się z filmami „Karolina” oraz „Na ratunek wielorybom” z Johnem Krasinskim.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO