Gdzie obejrzeć

Smażone zielone pomidory
„Smażone zielone pomidory” to ekranizacja bestsellerowej powieści Fannie Flagg z fenomenalną Kathy Bates w roli głównej. Główna bohaterka wysłucha opowieści o dawno już nieżyjących przyjaciółkach, które połączył ciężki los i traumatyczne przeżycia. Dwie młode kobiety musiały się odnaleźć w niezbyt przyjaznych czasach. Dzięki determinacji oraz silnej przyjaźni pokonały jednak wszelkie przeciwności losu i wspólnie przeszły przez życie. Ich historia pozwala nie tylko bohaterce filmu, ale także widzowi na spojrzenie na własną codzienność z zupełnie innej perspektywy.

Tytuł oryginalny: Fried Green Tomatoes
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1991
Premiera: 27 grudnia 1991
Reżyseria: Jon Avnet
Scenariusz: Fannie Flagg/Carol Sobieski

"Smażone zielone pomidory"/Mat. promocyjne

Opis fabuły

Film opowiada o Evelyn Couch, która pewnego dnia razem z mężem przyjeżdża do domu starców, żeby odwiedzić swoją teściową. Na miejscu poznaje ujmującą staruszkę, Ninny, która postanawia podzielić się z nią opowieścią o życiu dwóch przyjaciółek, Idge i Ruth. Obie dorastały w latach trzydziestych w Alabamie, czyli w czasach, w których Amerykę trawił Wielki Kryzys, rasizm był na porządku dziennym a odejście od znęcającego się męża traktowano jako bohaterski wyczyn. Idgie była chłopczycą, która do końca życia odczuwała traumę z powodu tragicznej śmierci jej brata Buddy’ego, który zginął pod kołami pociągu. Zachowała jednak przyjazne usposobienie i chęć korzystania z życia. Młoda kobieta była zawsze chętna do pomocy innym i wkrótce wraz z koleżanką, która uciekła od brutalnego męża, założyła restaurację Whistle Stop. Gdy synek Ruth wpadł pod pociąg i stracił rękę, Idge pokazała mu skuteczny sposób na zapomnienie o strasznych przeżyciach. Pod wpływem opowieści o Idge i Ruth, Evelyn zaczyna zupełnie inaczej patrzeć na własne życie.

Obsada

Kathy Bates – Evelyn Couch
Jessica Tandy – Ninny Threadgoode
Mary Stuart Masterson – Idgie Threadgoode
Mary-Louise Parker – Ruth Jamison
Stan Shaw – Big George
Cicely Tyson – Sipsey
Chris O’Donnell – Buddy Threadgoode
Gary Basaraba – Grady Kilgore
Gailard Sartain – Ed Couch

Podobały wam się „Smażone zielone pomidory”? W takim razie z pewnością spodoba wam się również dramat „Fish Tank”. Zachęcamy także do obejrzenia takich niezwykłych filmów jak „Antychryst” oraz „Białe szaleństwo”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO