Gdzie obejrzeć

Romeo i Julia online Obsada, gdzie obejrzeć ?

Twórczość Williama Szekspira jest znana na całym świecie i odznacza się sporą dawką uniwersalności. Nic więc dziwnego, że jego dramat „Romeo i Julia”  doczekał się licznych adaptacji filmowych czy teatralnych. Jedną z najbardziej znanych jest film z 1996 roku, w którym w główne role wcielili się Leonardo DiCaprio i Claire Danes.

Tytuł oryginalny: Romeo + Juliet
Gatunek: Dramat / Akcja
Reżyseria: Baz Luhrmann
Scenariusz: Baz Luhrmann / Craig Pearce
Kraj: USA
Rok: 1996

Materiały promocyjne filmu

Opis filmu

Film „Romeo i Julia” z 1996 roku to jedna z najbardziej znanych adaptacji kultowego dramatu. Tym razem jednak dzieje nieszczęśliwej miłości zostały przeniesione do czasów bardziej nam współczesnych. Akcja filmu rozgrywa się w fikcyjnym regionie Verona Beach na Florydzie, który dość jednoznacznie nawiązuje do włoskiej Werony z papierowego pierwowzoru. W filmie rodziny Kapuletów i Montekich to rywalizujące ze sobą gangi, które nie cofną się nawet przed walką na śmierć i życie. W tle ich walki rozgrywa się dramat dwojga zakochanych w sobie młodych ludzi – Julii i Romea, którzy wbrew rodzinnej lojalności chcą spędzić razem życie. W rolach głównych widzowie obejrzeć mogą Leonardo DiCaprio i Claire Danes. Warto także dodać, że produkcja jest jedną z wielu adaptacji filmowych dzieła Szekspira. Poniżej znajdziecie zwiastun filmu i jego obsadę. 


Romeo i Julia obsada, CDA, NETFLIX, VOD, gdzie obejrzeć online ?

Gdzie obejrzeć cały film Romeo i Julia ? Spawdzić obsadę filmu Romeo i Julia oraz podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Romeo i Julia online. Pełna obsada filmu Romeo i Julia i gdzie obejrzeć za darmo lektor PL znajdziesz poniżej
Romeo i Julia Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV.

Romeo i Julia – zwiastun

Obsada

Leonardo DiCaprio - Romeo
Claire Danes - Julia
John Leguizamo - Tybalt
Harold Perrineau - Merkucjo
Pete Postlethwaite - Ojciec Laurence
Paul Sorvino - Fulgencio Kapulet
Brian Dennehy - Ted Monteki

Jesteście fanami filmów z wątkami miłosnymi? W takim razie sprawdźcie koniecznie tytuły Dobra żona, Miłość i inne używki oraz Kochankowie jednego dnia.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO