Gdzie obejrzeć

Przed wschodem słońca
„Przed wschodem słońca” to romantyczny film z Ethanem Hawkiem i Julie Delpy w rolach głównych, który niejednego widza wzruszy do łez. Opowiada o tym, o czym skrycie marzy większość z nas – o prawdziwej miłości, w której poszukiwaniu można zawędrować nawet na odległe krańce świata. Dwoje młodych ludzi przebywających z dala od domu przypadkowo spotka się w pociągu zmierzającym do jednego z najpiękniejszych europejskich miast. Gdy dotrą na miejsce, wybiorą się na wspólny spacer po jego uliczkach. W chwili rozpoczęcia tej wędrówki nawet nie będą przypuszczać, że będzie ona jedną z najważniejszych w ich życiu.

Tytuł oryginalny: Before Sunrise
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1995
Premiera: 27 stycznia 1995
Reżyseria: Richard Linklater
Scenariusz: Richard Linklater/Kim Krizan

"Przed wschodem słońca"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię Amerykanina Jessego, który właśnie wraca z podróży po Europie i znajduje się w pociągu zmierzającym do Wiednia. Na pokładzie pociągu spotyka pochodzącą z Paryża Celine, która wraca z wizyty u swojej babci mieszkającej w Budapeszcie. Oboje od razu wpadają sobie w oko i nawiązują ze sobą znajomość. Gdy pociąg powoli zaczyna się zbliżać do przystanku końcowego, Jesse składa swojej nowo poznanej towarzyszce niecodzienną propozycję – prosi ją, żeby spędziła z nim jeszcze trochę czasu w Wiedniu, zanim będzie musiał udać się samolotem do rodzinnych Stanów Zjednoczonych. Dziewczyna przystaje na ten pomysł i wkrótce wraz z Amerykaninem wyrusza na wielogodzinną wędrówkę po ulicach austriackiego miasta. Podczas niej odwiedzą wiele niezwykłych zakamarków, takich jak most na Dunaju, kawiarnia, nocny klub czy sklep muzyczny. Na swojej drodze spotkają też interesujących ludzi – bezdomnego poetę, wróbitkę, tancerkę wykonującą taniec brzucha oraz pewnego barmana. W tym czasie między dwojgiem nieznajomych zacznie się rodzić głębokie uczucie.

Obsada

Ethan Hawke – Jesse
Julie Delpy – Celine
Wolfgang Glüxman – klawesynista
Bilge Jeshim – tancerka
Tex Rubinowitz – mężczyzna na moście
Karl Bruckschwaiger – mężczyzna na moście
Erni Mangold – wróżka
Hans Weingartner – klient w kawiarni

Jeśli zainteresował was film „Przed wschodem słońca”, z pewnością spodoba wam się również dramat „W rytmie marzeń”. Gorąco polecamy również obejrzeć takie filmy jak „Jak całkowicie zniknąć” oraz „Ogród Luizy”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO