Gdzie obejrzeć

Kolor pieniędzy
„Kolor pieniędzy” to dramat sportowy z największymi gwiazdami amerykańskiego kina – Paulem Newmanem i Tomem Cruisem. Film opowiada nie tylko o uzależniającej pasji do sportu, ale również walce o wielkie pieniądze, które wiążą się ze światem bilardu. Chociaż główny bohater był świetnie zapowiadającym się graczem, przez swoją lekkomyślność i pychę stracił wszystko, co posiadał. Gdy po latach zobaczy szansę na powtórzenie swoich osiągnięć, nie będzie mógł się powstrzymać przed ponownym sięgnięciem po kij. Jaką cenę przyjdzie mu za to zapłacić?

Tytuł oryginalny: The Colour of Money
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1986
Premiera: 8 października 1986
Reżyseria: Martin Scorsese
Scenariusz: Richard Price

"Kolor pieniędzy"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię Eddie’go Felsona, który był niegdyś młodym bilardzistą o wielkich ambicjach i zarobkach. Z powodu swojej lekkomyślności szybko wpadł w objęcia hazardu oraz alkoholizmu i stoczył się na dno. Dwadzieścia lat później bohater jest już właścicielem klubu z bilardem, a także handluje whisky. Prowadzi bogate i wygodne życie, w którym niczego mu nie brakuje. Zupełnie wycofał się też z wyczynowego sportu i jest statecznym biznesmenem oraz przedsiębiorcą. Wkrótce jednak dopada go nuda monotonnej codzienności. Po wielu latach przerwy na nowo zaczyna odczuwać potrzebę gry i wkrótce ponownie sięga po bilardowy kij. Nakłania go do tego między innymi młody Vincent, który jest wschodzącą gwiazdą bilardu robiącą furorę w klubie Felsona. Vincent przypomina dawnemu sportowcowi o dawno zapomnianej pasji oraz sukcesach. Mężczyzna postanawia więc stać się opiekunem i trenerem chłopaka. Wkrótce się jednak okazuje, że czeka go niełatwe zadanie – Vincent nie zamierza stosować się do jego porad i poleceń. Ta sytuacja sprawia, że w Felsonie na nowo budzi się wola walki.

Obsada

Paul Newman – Eddie „Fast” Felson
Tom Cruise – Vincent Lauria
Mary Elizabeth Mastrantonio – Carmen
Helen Shaver – Janelle
John Turturro – Julian
Bill Cobbs – Orvis
Alvin Anastasia – Kennedy
Elizabeth Bracco – Diane
Vito D’Ambrosio – Lou

Jeśli zainteresował was „Kolor pieniędzy”, z pewnością spodoba wam się również niezwykły i oparty na faktach film „The Walk. Sięgając chmur”. Gorąco polecamy obejrzeć również takie produkcje jak „Mój przyjaciel Delfin 3D” czy „Ostatni Władca Wiatru”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO