Gdzie obejrzeć

Czekając na wyrok
To miał być zwykły dzień pracy. Pracownik więzienny Hank wraz ze swoim synem Sonnym otrzymują zadanie przygotowania jednego z więźniów do egzekucji. Młody i wrażliwy Sonny nie wytrzymuje jednak psychicznie i po powrocie do domu odbiera sobie życie. Niedługo później losy Hanka niespodziewanie splatają się z osobistą tragedią żony skazańca. Co się stanie, gdy odkryją jak wiele ich ze sobą łączy?

Rok produkcji: 2001
Oryginalny tytuł: Monster’s Ball
Gatunek: Dramat
Produkcja: USA
Reżyseria: Marc Forster
Scenariusz: Milo Addica / Will Rokos

"Czekając na wyrok"/Materiały prasowe

Opis filmu

Film opowiada o historii Hanka, który pracuje w więzieniu. Do jego zadań należy przygotowywanie przebywających w celi śmierci więźniów do egzekucji. Ten sam zawód wykonywał wcześniej jego ojciec, a teraz pracuje w nim również jego syn, Sonny. Podczas przygotowań jednego z więźniów młody strażnik doznaje załamania psychicznego. Po powrocie do domu Hank wdaje się w kłótnię z synem, po której Sonny popełnia samobójstwo. W tym samym czasie rozgrywają się dramatyczne wydarzenia u bliskich straconego więźnia. Jego żona Leticia wpada w kłopoty finansowe, a jej syn zostaje potrącony przez samochód. Przewrotny los sprawia, że nieopodal przejeżdża Hank, który postanawia pomóc kobiecie. Oboje nie zdają sobie przy tym sprawy, jak wiele ich w rzeczywistości ze sobą łączy.

Jeśli obejrzeliście już „Czekając na wyrok”, zobaczcie kolejne produkcje poświęcone podobnej tematyce, takie jak „Zielona Mila” i „Skazani na Shawshank”. Polecamy również poruszający dramat „Morderstwo pierwszego stopnia”.

Obsada

Billy Bob Thornton – Henry Grotowski
Halle Berry – Leticia Musgrove
Peter Boyle – Buck Grotowski
Heath Ledger – Sonny Grotowski
Sean Combs – Lawrence Musgrove
Coronji Calhoun – Tyrell Mudgrove
Taylor Simpson – Lucille
Gabrielle Witcher – Betty
Amber Rules - Vera

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO