Gdzie obejrzeć

Breaking Bad sezon 1
„Breaking Bad” to amerykański serial telewizyjny, który został stworzony przez Vince’a Gilligana. Opowiada on o dwóch latach z życia nauczyciela chemii, Waltera White’a, u którego zostaje zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc. Mężczyzna postanawia więc rozpocząć produkcję i sprzedaż amfetaminy, żeby zabezpieczyć materialnie swoją rodzinę. W rolę głównego bohatera wcielił się Bryan Cranston. Premiera pierwszego sezonu serialu odbyła się w Stanach Zjednoczonych 20 stycznia 2008 roku.

Rok produkcji: 2008
Oryginalny tytuł serialu: Breaking Bad
Gatunek: Dramat / Kryminał
Produkcja: USA
Data premiery: 20 stycznia 2008
Twórcy: Vince Gilligan
Platforma: Netflix

"Breaking Bad"/Materiały prasowe

Opis sezonu

Akcja pierwszego sezonu „Breaking Bad” rozpoczyna się w momencie, gdy Walter White, który pracuje w szkole średniej jako nauczyciel chemii i dorabia jako kasjer w myjni, niespodziewanie traci przytomność w dniu swoich pięćdziesiątych urodzin. Wkrótce zostaje u niego zdiagnozowany nieoperacyjny rak płuc i mężczyzna dowiaduje się, że nie pozostało mu już wiele życia. Gdy w ramach prezentu urodzinowego zostaje zabrany przez swojego szwagra i agenta DEA na akcję, uświadamia sobie, jak wielkie sumy są w stanie zarobić producenci narkotyków. W pewnym momencie White orientuje się, że jeden z jego uczniów zajmuje się podobną działalnością i postanawia namówić go do współpracy. Mężczyźni zostają wspólnikami i rozpoczynają produkcję metamfetaminy. Wkrótce dochodzi do pierwszych konfliktów z lokalnymi handlarzami narkotyków.

Jeśli zainteresował was serial „Breaking Bad”, z pewnością spodoba wam się również dramat „El Camino: Film Breaking Bad” opowiadający o dalszych losach wspólnika Waltera White’a. Warto też obejrzeć takie produkcje jak „Infiltracja” oraz „Traffic”.

Obsada

Bryan Cranston – Walter Hartwell White
Aaron Paul – Jesse Pinkman
Anna Gunn – Skyler White
Dean Norris – Hank Schrader
Betsy Brandt – Marie Schrader
RJ Mitte – Walter White Jr.
Steven Michael Quezada – Steven Gomez
Carmen Serano – Carmen Molina

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO