Gdzie obejrzeć

Angielski pacjent online Obsada, gdzie obejrzeć ?

Film „Angielski pacjent” z Ralphem Fiennesem i Juliette Binoche w rolach głównych to przejmujący dramat, który opowiada okropnościach wojny. Główny bohater, którego samolot zostaje zestrzelony nad pustynią, traci wszystko – nie tylko swoje zdrowie, ale także cenne wspomnienia. W ich odzyskaniu pomoże mu opiekująca się nim pielęgniarka, która podobnie jak on, została dotknięta przez historyczne zawirowania. Czy rodząca się między nimi więź sprawi, że prawdziwa tożsamość rannego lotnika ujrzy światło dzienne?

Tytuł oryginalny: The English Patient
Gatunek: Dramat
Rok produkcji: 1996
Premiera: 6 listopada 1996
Reżyseria: Anthony Minghella
Scenariusz: Anthony Minghella

"Angielski pacjent"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Akcja filmu rozgrywa się w czasie II wojny światowej, w 1943 roku. Nad Saharą przez Niemców zostaje zestrzelony mały samolot sportowy. Ciężko rannego pilota z poparzeniami twarzy odnajdują Beduini, którzy udzielają mu pomocy. Niedługo później mężczyzna trafia do szpitala wojskowego we Włoszech, w którym znajduje się pod opieką kanadyjskiej pielęgniarki Hany. Pilot cierpi nie tylko z powodu odniesionych ran, ale także amnezji – nie pamięta swojego nazwiska, ani przeszłości. Nazywany jest więc po prostu „angielskim pacjentem”. Doświadczona przez wojnę Hana, która w jej wyniku straciła bliskich, bardzo współczuje lotnikowi, któremu nie zostało już wiele dni życia. Zaczyna więc poświęcać mu coraz więcej czasu i powoli nawiązywać z nim więź. Pewnego dnia szpital zostaje ewakuowany. Hana zdaje sobie sprawę, że pilot z powodu swojego ciężkiego stanu nie przeżyje trudów podróży. Postanawia więc zostać z nim w okolicznym klasztorze. Podczas oczekiwania na nowy transport pielęgniarka pomaga mu zbierać strzępy wspomnień i składać je w historię jego życia.


Angielski pacjent obsada, CDA, NETFLIX, VOD, gdzie obejrzeć online ?

Gdzie obejrzeć cały film Angielski pacjent ? Spawdzić obsadę filmu Angielski pacjent oraz podobne filmy i seriale. Poznaj opinie i oceny filmu Angielski pacjent online. Pełna obsada filmu Angielski pacjent i gdzie obejrzeć za darmo lektor PL znajdziesz poniżej
Angielski pacjent Netflix, CDA, Prime Video, Canal +, HBO MAX, Disney +, Apple TV.

Zwiastun

Obsada

Ralph Fiennes – Hrabia Laszlo de Almasy
Kristin Scott Thomas – Katharine Clifton
Juliette Binoche – Hana
Willem Dafoe – David Caravaggio
Colin Firth – Geoffrey Clifton
Naveen Andrews – Kip
Julian Wadham – Madox
Jurgen Prochnow – Major Muller

Podobał wam się film „Angielski pacjent”? Zachęcamy do obejrzenia innego świetnego dramatu „Spokój w duszy”. Polecamy także zapoznać się z takimi produkcjami jak „Ostatni dom po lewej” i „Krótki film o zabijaniu”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: Bardzo dobryKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2021 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO