Gdzie obejrzeć

Osaczeni
„Osaczeni” to porywający film sensacyjny z Catherine Zeta-Jones i Seanem Connerym w rolach głównych, który przenosi nas w świat wielkich dzieł sztuki, a także przestępstw. Z nowojorskiego muzeum zniknie bezcenny obraz Rembrandta, który mógł zostać skradziony jedynie przez prawdziwego geniusza swojego fachu. Piękna pani detektyw rozpocznie śledztwo w poszukiwaniu zaginionego dzieła oraz przestępcy. Gdy spotka się z nim twarzą w twarz odkryje, że jest on zupełnie inną osobą, niż sądziła. Co się stanie, gdy i nią owładnie pragnienie posiadania wielkiej sumy pieniędzy?

Tytuł oryginalny: Entrapment
Gatunek: Akcja
Rok produkcji: 1999
Premiera: 29 kwietnia 1999
Reżyseria: Jon Amiel
Scenariusz: William Broyles Jr./Ronald Bass

"Osaczeni"/Materiały promocyjne

Opis fabuły

Film przedstawia historię Roberta „Maca” MacDougala, który w międzynarodowym świecie przestępców uchodzi za jednego z najlepszych złodziei dzieł sztuki. Pewnego dnia z muzeum w Nowym Jorku zostaje skradziony bezcenny obraz namalowany przez Rembrandta. Wszelkie dowody pozostawione na miejscu przestępstwa wskazują na Maca. Sprawą zajmuje się między innymi towarzystwo ubezpieczeniowe, któremu po kradzieży grożą straty w wysokości 24 milionów dolarów. Pracująca dla niego piękna pani detektyw, Virginia „Gin” Baker, postanawia przekonać swojego szefa, żeby pozwolił jej rozpocząć śledztwo i podążyć tropem słynnego złodzieja. Pewna siebie i ambitna detektyw wkrótce jednak daje się wciągnąć w zastawioną przez Maca pułapkę. Co więcej, mężczyzna okazuje się bardziej przebiegły, niż się spodziewała. Wkrótce między dwojgiem zaczyna rodzić się szczególna więź i rozpoczynają wspólną podróż po krajach, w których mogą mieć dostęp do najbardziej zaawansowanych technologii. Postanawiają wspólnie opracować plan skoku, dzięki któremu będą mogli ustawić się do końca życia.

Obsada

Sean Connery – Robert MacDougal
Catherine Zeta-Jones – Gin Baker
Ving Rhames – Thibadeux
Will Patton – Hector Cruz
Kevin McNally – Haas
Maury Chaykin – Conrad Greene

Jeśli zainteresowali was „Osaczeni”, koniecznie zobaczcie filmy „Mistrz kierownicy ucieka 2” oraz „Daybreakers – Świt”. Mocnych wrażeń dostarczy wam również produkcja „Secretariat” z Johnem Malkovichem w roli głównej.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO