Gdzie obejrzeć

Leon Zawodowiec
"Leon zawodowiec" to pełnometrażowy film z gatunku akcji i z elementami dramatu, produkcji Francja - USA. Reżyserem i twórcą scenariusza jest Luc Besson. Film powstał pod znakiem wytwórni Gaumont i Les Films du Dauphin. Otrzymał nagrodę Czeskiego Lwa za najlepszy film zagraniczny, oraz szereg nominacji do Cezarów za najlepszy film, reżyserię, zdęcia, muzyk, dźwięk, montaż i dla najlepszego aktora -Jeana Reno. Film zaliczany jest do  najlepszych ze swojego gatunku, a duet Portman i Reno do dziś uchodzi za kultowy. Co ciekawe, początkowo odrzucono kandydaturę Natalie z uwagi na jej młody wiek, jednak dała ona taki pokaz swoich umiejętności na castingach, że rozwiała wszelkie wątpliwości. 

Tytuł oryginalny: Léon
Gatunek: Dramat / Kryminał
Reżyseria: Luc Besson
Scenariusz: Luc Besson
Rok premiery: 1994
Kraj: Francja

Materiały promocyjne filmu

Leon zawodowiec - opis fabuły

To historia zawodowego płatnego zabójcy z Francji - Leona. Jak na człowieka zajmującego się taką profesją, żyje spokojnie i bez większych problemów udaje mu się wykonywać swój fach. Wszystko zmienia się w ciągu jednego dnia, kiedy u jego sąsiadów rozgrywają sie tragiczne wydarzenia. Ojciec tej rodziny dorabia sobie przechowując różnej maści nielegalny towar, a dodatkowo z każdej porcji podbiera sobie dodatkową działkę. Niestety jego zachłanność przynosi tragiczne skutki. Gdy jego zleceniodawcy dowiadują sie o oszustwach, mordują brutalnie całą jego rodzinę, oprócz młodej Natalie, która w momencie przyjścia zbirów była akurat w okolicznym sklepie. Jej zdrowy rozsądek zadecydował o tym, że zachowała życie. Gdy zobaczyła podejrzanych i uzbrojonych mężczyzn na klatce nie skierowała się do domu, lecz do swojego sąsiada - Leona, który uratował ją przed oprawcami. Przyjął również sierotę do swojego domu i zaczął szkolić ją na zabójczynię, by mogła pomścić swoją rodzinę. Samotny Leon odnajduje w Natalie radość z życia, wypełnia ona pustkę w jego sercu stając się przyszywaną córką. Wkrótce Leon będzie musiał chronić to co kocha, gdyż mordercy dziewczyny orientują się, że przeoczyli jednego świadka. Filmu obecnie nie znajdziemy niestety w ofercie żadnego z wiodących serwsiów streamingowych. Poniżej znajdziecie natomiast jego zwiastun i obsadę. 

Leon zawodowiec - obsada

Jean Reno – Léon
Natalie Portman – Matylda
Gary Oldman – Norman Stansfield
Danny Aiello – Tony
Peter Appel – Malky
Ellen Greene – matka Matyldy
Michael Badalucco – ojciec Matyldy
Elizabeth Regen – siostra Matyldy
Carl J. Matusovich – brat Matyldy
Frank Senger – Grubas

W filmie wystąpił między innymi Jean Reno, którego oglądać możemy także między innymi w filmach Goście, goście i Wielki Błękit

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO