Gdzie obejrzeć

Komando
„Komando” to kultowy film akcji z Arnoldem Schwarzeneggerem w roli głównej, który zapewni widzowi wszystko, co tylko może zaoferować ten gatunek. Słynny aktor ponownie wcieli się w postać twardziela o wojskowej przeszłości, który stanie przed poważnym dylematem. Porywacze zażądają, żeby w zamian za odzyskanie córki przywrócił do władzy okrutnego tyrana w jednym z południowoamerykańskich krajów. Jak się można spodziewać, grany przez Schwarzeneggera bohater rozprawi się ze swoimi wrogami w bezkompromisowy sposób.

Tytuł oryginalny: Commando
Gatunek: Akcja
Rok produkcji: 1985
Premiera: 4 października 1985
Reżyseria: Mark L. Lester
Scenariusz: Steven E. de Souza

"Komando"/Materiały prasowe

Opis fabuły

Film przedstawia historię pułkownika Johna Matrixa, który przez lata służył jako dowódca specjalnego oddziału szybkiego reagowania. Gdy jego zespół nie był już potrzebny siłom specjalnym, został zmuszony do przejścia na wcześniejszą emeryturę. Rozpoczął więc nowe i spokojne życie w niewielkiej górskiej miejscowości, w której zamieszkał wraz ze swoją jedenastoletnią córką. Jego dawni wrogowie nie dają jednak o sobie zapomnieć i pewnego dnia jego córka zostaje porwana. Okazuje się, że stoi za tym jego były współpracownik, Bennett. Zlecenie uprowadzenia dziewczynki otrzymał on od dyktatora małego kraju leżącego w Ameryce Południowej, który został niegdyś zdetronizowany przez Matrixa. Mężczyzna chce, żeby pułkownik wrócił do jego kraju i odsunął od władzy oraz zabił nowo wybranego prezydenta. John Matrix natychmiast wyrusza na misję, która wcale nie będzie łatwa. Mieszkańcy tego kraju pamiętają go bowiem jako bohatera, który w przeszłości obalił bezwzględnego dyktatora. Jak wiele będzie w stanie poświęcić dla córki?

Obsada

Arnold Schwarzenegger – John Matrix
Rae Dawn Chong – Cindy
Dan Hedaya – Arius
Vernon Wells – Bennett
James Olson – Franklin Kirby
David Patrick Kelly – Sully
Alyssa Milano – Jenny Matrix
Bill Duke – Cooke
Drew Snyder - Lawson

Jeśli chcecie poznać więcej filmów z gatunku, koniecznie zobaczcie takie produkcje jak „Ochroniarz: Nowe zadanie” oraz „Black Dynamite”. Mocnych emocji dostarczy wam również trzymająca w napięciu „Ścieżka strachu”.

Może zainteresują Cię także:

Podobne filmy i seriale

Oceniam jako:

Ocena użytkowników: ŚredniKomentarze


Dodaj komentarz

Przepisz kod

2023 Spokeo - Wszelkie prawa zastrzeżone

Portal należy do wydawcy SPOKEO